Udany debiut Łamatorów w boksie [ZDJĘCIA]

lamator boks
Udany debiut Łamatorów w boksie

Wielką niespodziankę sprawił w walce wieczoru Vako Arevadze, wygrywając przed czasem z cięższym przeciwnikiem.

Od jakiegoś już czasu w Raciborskim Klubie Łamator działa dynamicznie rozwijająca się sekcja boksu. Pierwsze starty w tej dyscyplinie zawodnicy zaliczyli na Superlidze – Otwartych Mistrzostwach Polski w Bieruniu. Zawody odbyły się w minioną sobotę i przyciągnęły około 170 zawodników z ponad 40 klubów. Gościem specjalnym zawodów była Joanna Jędrzejczyk. Dla raciborskich zawodników start w boksie był ich debiutem.

- reklama -

Wyniki:
Oskar Piasecki – przegrana na punkty
Marcel Rumpel – przegrana na punkty
Tomasz Zalewski – zwycięstwo na punty
Jonatan Koczy – zwycięstwo poprzez walkower
Nicole Mroncz – nie zgłosił się przeciwnik

Oprócz walk w boksie raciborzanie walczyli także w formułach K1 i Muay Thai. W formule Muay Thai, gdzie dozwolone były także uderzenia łokciem i kolanem, świetnie radził sobie z doświadczonym i utytułowanym przeciwnikiem Tomasz Fijałkowski, jednak doznał on kontuzji i przegrał poprzez niezdolność do walki. Na punkty przegrała także Magdalena Fijałkowska oraz Fabian Dlugosch. Wielką niespodziankę sprawił w walce wieczoru Vako Arevadze, wygrywając przed czasem z cięższym przeciwnikiem.

Opiekę trenerską nad zawodnikami sprawowali: Dawid Maruniak, Przemysław Żesłwaski oraz Tomasz Jabłonka. Raciborscy zawodnicy już szykują się do kolejnych startów w boksie w jeszcze liczniejszym składzie.

fot. Łamator
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj