Osiem medali mistrzostw Polski dla RTW [ZDJĘCIA]

rtw raciborskie tow
Osiem medali mistrzostw Polski dla RTW

Tytuł mistrza polski zdobyli: Lena Nowak, Miłosz Sytnik, Emilia Daszewska i Katarzyna Zarembik.

W dniach 5-7 maja zawodnicy Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego wzięli udział w Długodystansowych Mistrzostwach Polski Kajaków, Kanadyjek i SUP. W rywalizacji uczestniczyło ponad 500 zawodników z całej Polski. RTW zdobyło osiem medali, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej wśród 36 klubów.

Tytuł mistrza polski zdobyli: Lena Nowak (kategoria młodziczki U15), Miłosz Sytnik (kat. młodzicy U15), Emilia Daszewska (kat. juniorki U18) i Katarzyna Zarembik (kat. senior). Wicemistrzami zostali: Martyna Drobny (kat. juniorki U18), Maja Bauerek (kat. młodziczki U15) i Mikołaj Miczek (kat. młodzicy U15), a brąz wywalczyła Hanna Dziedzicka-Kamińska (kat. U18). W najlepszej dziesiątce w kategorii seniorów znalazł się Mirosław Nowak. Trenerem zawodników jest Mariusz Miczek.