Agnieszka Grochowicz wystąpiła przed raciborską biblioteką [ZDJĘCIA]

Agnieszka Grochowicz wystąpiła przed raciborską biblioteką
Agnieszka Grochowicz wystąpiła przed raciborską biblioteką

Agnieszka Grochowicz, Antoni Dębski i Jarosław Olszewski zaprezentowali utwory z różnych okresów twórczości Wojciecha Młynarskiego.

Piosenki jednego z największych poetów polskiej piosenki – Wojciecha Młynarskiego – wybrzmiały podczas koncertu „Taka piosenka, taka ballada”. Agnieszka Grochowicz, Antoni Dębski i Jarosław Olszewski już po raz kolejny zachwycili zgromadzoną przed raciborską biblioteką publiczność – w poprzednie wakacje przenosząc wszystkich do Paryża, a w tym roku prezentując utwory z różnych okresów twórczości Młynarskiego. Koncert odbył się w ramach cyklu Letni Teatr na Schodach.

- reklama -

Agnieszka Grochowicz jest wokalistką i autorką tekstów. Ma na koncie m.in występy w Filharmonii Opolskiej, Piwnicy pod Baranami, Radio Kraków, Scenie Letniej Przy Pompie Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Kujawsko-Pomorskim Teatrze Impresaryjnym w Toruniu, Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, Promie Kultury w Warszawie oraz licznych ośrodkach, klubach i instytucjach kultury na terenie całej Polski. Koncertowała także we Francji. Antoni Dębski jest basistą i absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, znanym ze współpracy z m.in Jarosławem Śmietaną czy Janem „Ptaszynem” Wróblewskim. Jarosław Olszewski to z kolei wszechstronny pianista, absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej, znakomity aranżer mający na koncie projekty takie jak „Whitney Houston Symfonicznie” i „Michael Jackson Symfonicznie”.

Na kolejne wydarzenie z cyklu Letni Teatr na Schodach raciborska biblioteka zaprasza 26 sierpnia. Wystąpi Teatr Wodzisławskiej Ulicy ze spektaklem „Bóg mordu” Yasminy Rezy. Na podstawie dramatu Rezy Polański nakręcił kilka lat temu film „Rzeź”.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj