Ceramiczne wypieki podczas „Lata z RCK” [ZDJĘCIA]

warsztaty ceramiczne rck
Ceramiczne wypieki podczas "Lata z RCK"

Uczestnicy warsztatów w Brzeziu wykonali od płaskich obrazków na glinianych płytkach po trójwymiarowe i ręcznie malowane przedmioty jak talerze, miseczki i filiżanki.

Uczestnicy warsztatów ceramicznych w Świetlicy Brzezie Raciborskiego Centrum Kultury pokazali efekty swojej pracy. Ręcznie wykonane miseczki, filiżanki, kolorowe mozaiki i ceramiczne obrazki wyskoczyły już z pieca i mogą zostać zabrane do domu.

- reklama -

Podczas sześciu warsztatowych spotkań uczestnicy zajęć z Agnieszką Patalong dowiedzieli się o materiałach i technikach stosowanych w ceramicznym rękodziele. Wiedzę tę sprawdzali w praktyce, wykonując prace o różnym poziomie trudności – od płaskich obrazków na glinianych płytkach po trójwymiarowe i ręcznie malowane przedmioty jak talerze, miseczki i filiżanki. Na zakończenie zajęć wszystkie prace zostały wypalone w specjalnym piecu do ceramiki, aby zyskać trwałość i ukazać w pełni plastyczny efekt. Dzięki temu uczestnicy warsztatów mogą je teraz zabrać do domu i jeszcze długo cieszyć się wykonanymi przez siebie przedmiotami.

Prace, które po warsztatach pozostały do wypalenia, są już gotowe do odbioru w Świetlicy Brzezie dla dzieci z Brzezia oraz w RCK RDK przy ul. Chopina 21 (w godzinach 8:00-15:00, II piętro, p. 207) dla osób spoza Brzezia. Prowadząca warsztaty Agnieszka Patalong jeszcze raz dziękuje uczestnikom za wspólną, twórczą zabawę, a Raciborskie Centrum Kultury gratuluje pięknych rezultatów. Zajęcia przeprowadzono w ramach akcji „Lato w mieście 2023”.

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj