
Młodzi mieszkańcy gminy Nędza mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych, spotkaniach z pasjonatami najróżniejszych dziedzin i wycieczkach krajoznawczych.
„Akcja Lato” w Nędzy dobiegła końca. W miniony piątek na boisku odbyło się ostatnie wydarzenie w ramach przedsięwzięcia. Uczestnicy mieli przyjemność spędzić czas z członkami stowarzyszenia Drengowie znad Górnej Odry. – Członkowie stowarzyszenia swoimi opowieściami przenieśli dzieci do epoki pierwszych Piastów, kultury Słowian i najeźdźców z północy – wikingów. Uczestnicy spotkania mieli okazję przymierzyć historyczne stroje bojowe, spróbować swoich sił w strzelaniu z łuku, a także poznać najróżniejsze rodzaje białej broni, jaką posługiwano się w czasach wczesnego średniowiecza. Na zakończenie odbył się również krótki pokaz fechtunku – relacjonuje Gminne Centrum Kultury w Nędzy.

Spotkanie z Drengami znad Górnej Odry to niejedyne wydarzenie, które spotkało się z wielkim zainteresowaniem uczestników. Dzieci spędzały czas nie tylko na terenie gminy, ale także miały możliwość poznania innych ciekawych miejsc. W ramach akcji zorganizowano wyjazdy m.in. do: Lysek (warsztaty z produkcji lodów), Zabrza (Sztolnia Luzia, podziemny spływ), Żor (park rozrywki Twinpigs) oraz Czech (Królestwo Wołoskie i spacer w chmurach). Zorganizowano też wycieczkę rowerową na basen do Szymocic.
– 100% frekwencja na warsztatach, długie listy rezerwowych oraz rosnące z roku na rok zainteresowanie naszą „Akcją Lato” utwierdzają nas w przekonaniu, że oferowane przez nas propozycje spędzenia przez dzieci czasu wolnego – w formie interesujących warsztatów artystycznych, spotkań z pasjonatami najróżniejszych dziedzin, wycieczek krajoznawczych – są na najwyższym poziomie – wspomina dyrektor GCK Joanna Kazubska.
fot. GCK Nędza
oprac. /kp/
Środowisko, jakość życia, ekologia





![Opowieść o Camino de Santiago w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/santiago-klub-przyjaciol-biblioteki.jpg)
![Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach [ZDJĘCIA] Kawiarenka Seniora: rozmowy o świętach, zdrowiu i codziennych wyzwaniach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kawiarenka-seniora.jpg)






![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)




![RCK zabrało dzieci w czasy rycerzy i dam dworu [ZDJĘCIA] RCK zabrało dzieci w czasy rycerzy i dam dworu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/08/lato-z-rck.jpg)


