Wakacje z baśniami Andersena dobiegły końca [ZDJĘCIA]

biblioteka wakacje
Wakacje z baśniami Andersena dobiegły końca

„Wakacje w krainie baśni Andersena” były odpowiedzią na brak oferty letnich zajęć animacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami rozwojowymi.

W raciborskiej bibliotece zakończyły się „Wakacje w krainie baśni Andersena” – jedna z trzech zwycięskich inicjatyw oddolnych organizowanych w ramach projektu „Łączy nas biblioteka”. „Wakacje w krainie baśni Andersena” były odpowiedzią na brak oferty letnich zajęć animacyjnych dla osób z niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami rozwojowymi.

- reklama -

Podczas 10 spotkań uczestnicy brali udział w różnych formach aktywności prowadzonych przez doświadczoną animatorkę teatralną – Magdalenę Kelner-Papaj. Ruch na świeżym powietrzu, zabawa w teatr i prace plastyczne sprzyjały dobrej zabawie, a kameralna atmosfera pomogła wyzwolić emocje i nawiązać przyjaźnie. Wybrane baśnie Andersena były inspiracją dla całego programu zajęć. Uczestnicy m.in. przemierzyli tor przeszkód (jaki musiała pokonać Gerda w poszukiwaniu przyjaciela), układali z klocków pałac Królowej Śniegu, budowali domki dla zmarzniętej „Dziewczynki z zapałkami”, wytapiali i ozdabiali świece, komponowali kolaże, ubierali w wymyślone stroje postać cesarza. Wszystko to przy dźwiękach klasycznej muzyki.

Podczas ostatniego spotkania nie zabrakło dobrej zabawy. Była muzyka, odciskanie i malowanie dłoni na dużych arkuszach papieru, a na zakończenie rozdanie pamiątkowych dyplomów dla uczestników, pracowników biblioteki i dla prowadzącej zajęcia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj