RCK rozpoczyna nowy rok artystyczny i zaprasza na zajęcia otwarte

RCK rozpoczyna nowy rok artystyczny i zaprasza na zajęcia otwarte

Działający przy Raciborskim Centrum Kultury Amatorski Ruch Artystyczny to dziesiątki zajęć artystycznych dla osób w każdym wieku.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na zajęcia w nowym roku artystycznym. Uczestnicy grup plastycznych, tanecznych, muzycznych, teatralnych i innych mogą już sprawdzić terminarz pierwszych spotkań organizacyjnych. Dla zainteresowanych dołączeniem do Amatorskiego Ruchu Artystycznego zaplanowano również specjalne zajęcia otwarte.

- reklama -

RCK jak co roku proponuje mieszkańcom Raciborza i okolic bogaty program zajęć artystycznych, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie. W ofercie RCK są zajęcia plastyczne, taneczne, wokalne, instrumentalne, teatralne, a nawet językowe. Większość to kontynuacja poprzedniego roku artystycznego, jednak do uczestnictwa w nich mogą się zgłosić wszystkie zainteresowane osoby. W zakresie wybranych zajęć w dniach 4-8 września odbędą się specjalne spotkania otwarte, podczas których można sprawdzić, jak pracują instruktorzy i jaka panuje atmosfera, a także zapisać się do grup w nowym sezonie artystycznym.

Pełny terminarz pierwszych spotkań po wakacjach można pobrać pod linkiem: https://tiny.pl/cc4st. Natomiast harmonogram wybranych zajęć otwartych w dniach 4-8 września dostępny jest pod poniżej.

Działający przy Raciborskim Centrum Kultury Amatorski Ruch Artystyczny to dziesiątki zajęć artystycznych dla osób w każdym wieku. Szerszej publiczności powinny być znane: Zespół Pieśni i Tańca Strzecha im. Joli Rymszy, Zespół Taneczny Skaza, Klub Miłośników Tańca Towarzyskiego, Teatr Tetraedr, Zespół Wokalny Perspektywa, Chór Żeński Vivo, Orkiestry RCK, Grupy Plastyczne Pastele, Pracownia Rzeźby czy dla najmłodszych – Fiku-Miku i Mali Odkrywcy Sztuki. ARA to także zajęcia indywidualne, na przykład nauka śpiewu czy gry na gitarze. Zespoły oraz indywidualni uczestnicy Amatorskiego Ruchu Artystycznego uświetniają wiele wydarzeń w mieście, występują na scenach w kraju i poza jego granicami, zdobywając nagrody na prestiżowych konkursach, przeglądach oraz turniejach. Wielu wychowanków ARY osiąga sukcesy na artystycznej drodze, a część z nich przekuło swoje pasje w karierę zawodową.

Osoby zainteresowane pełną ofertą proszone są o kontakt z Raciborskim Centrum Kultury (tel. 32 412 32 40).

fot. RCK
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj