Konkurs wiedzy o ruchu drogowym w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]

Konkurs wiedzy o ruchu drogowym w raciborskiej bibliotece
Konkurs wiedzy o ruchu drogowym w raciborskiej bibliotece

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 52 uczniów z dwunastu szkół podstawowych.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to akcja edukacyjna mająca na celu uświadomienie mieszkańców miast, jak ważna dla zdrowia i dobra środowiska jest zmiana niekorzystnych przyzwyczajeń i wybranie alternatywnych, ekologicznych środków przemieszczania. Propaguje się chodzenie, jazdę na rowerze oraz korzystanie z komunikacji miejskiej. Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu włącza się w tę akcję poprzez organizację konkursu wiedzy o ruchu drogowym pod patronatem Prezydenta Miasta Racibórz. Celem jest upewnienie młodzieży szkół podstawowych z Raciborza i powiatu, że znajomość zasad ruchu drogowego przyczyni się do zwiększenie bezpieczeństwa podczas korzystania z roweru czy hulajnogi.

- reklama -

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 52 uczniów z dwunastu szkół podstawowych. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy (klasy IV-VI oraz VII-VIII) zmierzyli się z testem pisemnym, do którego pytania przygotował aspirant sztabowy Wydziału Ruchu Drogowego Powiatowej Komendy Policji w Raciborzu Tomasz Florek. Jak pokazała punktacja oraz pokonkursowe dyskusje, pytania były trudne i podchwytliwe, jednak uczestnicy nie poddali się i każdy z nich ukończył test. Jury w składzie asp. sztab. Tomasz Florek oraz dyrektor Małgorzata Szczygielska po zliczeniu punktów oraz trzech ustnych dogrywkach wyłonili zwycięzców.

Laureatami zostali:
– w kategorii klas IV-VI:
1. miejsce zajął Jakub Dudek
2. miejsce zajęła Milena Adamczewska
3. miejsce zajęła Zuzanna Kondys
4. miejsce zajęła Antonina Hawro.
– W kategorii klas VII-VIII
1. miejsce zajęła Łucja Szymiczek
2. miejsce zajął Dawid Skupch
3. miejsce zajęła Karolina Świrk
4. miejsce zajęła Ewelina Stopa.

W klasyfikacji drużynowej najlepsza w kategorii klas IV-VI była Szkoła Podstawowe nr 15 w Raciborzu, natomiast w kategorii klas VII-VIII Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 z Raciborza. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za uczestnictwo oraz niezbędny dla każdego właściciela roweru upominek.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj