PTTK Racibórz zaprasza do Wieliczki i Krakowa

krakow
Fot. Kraków Travel

W czasie wycieczki na początku grudnia będzie można zwiedzić kopalnię soli i wziąć udział w jarmarku bożonarodzeniowym.

Polskie Towarzystwo Turystyczno–Krajoznawcze – Oddział w Raciborzu zaprasza na wycieczkę do kopalni soli w Wieliczce i na jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie, która odbędzie się 2 grudnia.

- reklama -

Kopalnia Soli Wieliczka to kopalnia soli kamiennej w Wieliczce pod Krakowem. Od XIII w. do 1772 wspólnie z kopalnią soli Bochnia wchodziła w skład żup krakowskich. Sole wydobywane w kopalni pochodzą z miocenu. W 1976 r. kopalnia wpisana została do krajowego rejestru zabytków, a dwa lata później – przez UNESCO na pierwszą Listę światowego dziedzictwa. W 1989 r. poszerzyła Listę Światowego Dziedzictwa Zagrożonego, z której została skreślona w 1998 r. Od 1994 r. to także pomnik historii Polski. 30 czerwca 1996 r. zaprzestano całkowicie eksploatacji złoża. Kopalnia Soli Wieliczka w 2007 r. w plebiscycie „Rzeczpospolitej” została uznana za jeden z siedmiu cudów Polski, zdobywając największą liczbę głosów.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Krakowie to jedna z najpiękniejszych tradycji, które wprawiają w świąteczny nastrój krakowian i turystów. Zazwyczaj na płycie Rynku staje kilkaset żywych choinek, w powietrzu unosi się zapach „grzańca” i orzechów w karmelu. Zapewne będzie tak i tym razem. Oprócz tego, że Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 w Krakowie rozpocznie się 24 listopada, wiadomo również, że w tym roku na Targach Bożonarodzeniowych pojawią się wystawcy, kupcy, artyści i rzemieślnicy nie tylko z Polski, ale też z Węgier, Słowacji, Litwy i Ukrainy. W zeszłym roku znany na całym świecie brytyjski dziennik „The Times” opublikował listę 24 najlepszych jarmarków świątecznych w Europie. Wśród nich znalazł się także Jarmark świąteczny w Krakowie.

Koszt wycieczki: członkowie PTTK z opłaconą składką za 2023 r. i młodzież do 18. roku życia: 110 zł, osoby niezrzeszone: 120 zł – plus bilet wstępu do kopalni soli indywidualne w zależności od posiadanej zniżki. Cena zawiera: Przejazd autokarem turystycznym, opłaty drogowe i parkingowe, ubezpieczenie KL NW. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły: Wycieczka do kopalni soli w Wieliczce i na jarmark bożonarodzeniowy w Krakowie

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj