Ekopracownia pod chmurką otwarta w Markowicach [ZDJĘCIA]

Ekopracownia pod chmurką otwarta w Markowicach

ZSP nr 1 zyskał własne miejsce do prowadzenia zajęć plenerowych. Zakupione zostały m.in. pomoce dydaktyczne, zrewitalizowana została też altana.

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Raciborzu Markowicach został laureatem pierwszej edycji konkursu na „Ekopracownię pod chmurką” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Ekopracownię, czyli nowoczesną przestrzeń przeznaczoną do prowadzenia zajęć na świeżym powietrzu z zakresu przyrody, biologii, ekologii, chemii czy geografii, otwarto 7 listopada. Przecięcia wstęgi dokonał Prezydent Miasta Racibórz Dariusz Polowy wraz z Adamem Lewandowskim – zastępcą prezesa zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach i dyrektor placówki Jolantą Cyran.

- reklama -

Dzięki dotacji w wysokości 69 400 zł oraz środkom z budżetu miasta 17 600 zł ZSP nr 1 zyskał własne miejsce do prowadzenia zajęć plenerowych. Zakupione zostały pomoce dydaktyczne takie jak gry plenerowe, stacje meteorologiczne, fotościanka plenerowa, ławostoły edukacyjne, zrewitalizowana została altana, którą wyposażono w składane krzesła i stoły oraz tablicę. Uczniowie będą mogli korzystać z zestawów doświadczalnych badających jakość powietrza, gleby, wody, energii odnawialnej. Koszt pomocy naukowych to przeszło 50 tys. zł.

Na terenie pracowni znajduje się także hotel dla owadów i domki dla motyli. Przestrzeń została wzbogacona w nowe nasadzenia i rośliny, a dla uczniów każdej klasy stworzono warzywniki. W celu utrzymania porządku i edukacji ekologicznej teren został wyposażony w kompostownik, kosze do segregacji śmieci oraz zbiorniki na deszczówkę.

fot. UM Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj