Wyświetlacze i zegary na stacjach kolejowych w regionie

nędza wieś pociąg koleje śląskie
Pociąg Kolei Śląskich na przystanku Nędza Wieś. Fot. arch. red.

Na stacjach Rybnik, Żory i Nędza zamontowane zostaną wyświetlacze informujące o najbliższych pociągach.

Na stacjach i przystankach kolejowych między Nędzy a Żorami podróżni zyskają lepszą informację o kursowaniu pociągów dzięki głośnikom, zegarom i wyświetlaczom. Pojawi się też monitoring.

- reklama -

Na stacji Sumina i przystankach: Rybnik Piaski, Rybnik Gotartowice, Szczejkowice, Górki Śląskie, Szymocice i Nędza Wieś planowany jest montaż głośników i zegarów. Na stacjach Rybnik, Żory i Nędza zamontowane zostaną także wyświetlacze informujące o najbliższych pociągach, a bezpieczeństwo podróżnych zwiększy monitoring. System obsługi pasażerskiej zostanie ujednolicony na całej linii.

PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę z wykonawcą w ramach zadań „Projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na linii nr 148 (odcinek Żory – Rybnik)” oraz „Projekt, dostawa i uruchomienie systemów CSDIP i SMW na liniach: nr 140 (odcinek Sumina – Nędza), nr 159 (odcinek Żory – p. odg. Studzionka)”. Wartość inwestycji to 17 mln zł netto. Zadanie jest realizowane ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności. Zakończenie prac przewidziano na IV kwartał 2024 r.

W 2019 r. zakończyła się inwestycja realizowana przez PLK SA na odcinku Chybie – Żory – Rybnik – Nędza/Turze. Podróżni korzystają z wygodniejszych peronów, a pociągi sprawiej kursują po 60 km wymienionych torów. Inwestycja o wartości 375 mln zł netto była dofinansowana z unijnego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj