Sportowe Wydarzenie Roku na Stadionie Śląskim

Topowa lekkoatletyczna impreza organizowana od dwóch lat na Stadionie Śląskim została uhonorowana podczas gali Przeglądu Sportowego

Sportowcem 2023 roku została nasza czołowa eksportowa tenisistka Iga Świątek. Podium uzupełnili Bartosz Zmarzlik i Aleksander Śliwka. Wydarzeniem 2023 roku wybrano Diamentową Ligę. To nie pierwsze trofeum przyznane Województwu Śląskiemu za lekkoatletyczne zawody. Przed dwoma laty tę samą nagrodę otrzymały Drużynowe Mistrzostwa Europy z 2021 roku.

- reklama -

– Diamentowa Liga to dowód na to, że marzenia się spełniają. Zaczynaliśmy praktycznie od zera, a po paru latach gościmy na Stadionie Śląskim najlepszych lekkoatletów na świecie, którzy na każdym kroku podkreślają, że czują się u nas fantastycznie, a zawody są zorganizowane perfekcyjnie. Od 2020 roku Stadion Śląski jest oficjalnie Narodowym Stadionem Lekkoatletycznym. Stworzyliśmy dom dla reprezentantów Królowej Sportu, którzy tak naprawdę są dzisiaj obok tenisistki Igi Świątek najlepszą sportową wizytówką na świecie. Nagroda „Przeglądu Sportowego” przyznana Memoriałowi im. Kamili Skolimowskiej, jedna z najbardziej prestiżowych, potwierdza, że nasza praca ma sens. Doceniają to także międzynarodowe organizacje – European Athletics i World Athletics. Nie zwalniamy tempa. Diamentowa Liga zostaje z nami na kolejne lata, a w 2028 roku po raz pierwszy w historii będziemy gościli w Polsce i to właśnie w naszym kultowym Kotle Czarownic Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce” – podkreśla marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Ubiegłoroczna Diamentowa Liga zapisała się w historii kapitalną, sięgającą blisko 25 tysięcy widzów frekwencją, najlepsza na całym globie obsadą sportową i sukcesami Natalii Kaczmarek w biegu na 400 m i Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem. W imprezie wystartowało w niej ponad 90 medalistów igrzysk olimpijskich oraz Mistrzostw Świata i Europy.

Wyniki 89. Plebiscytu „Przeglądu Sportowego”:

  1. Iga Świątek – tenis
  2. Bartosz Zmarzlik – żużel
  3. Aleksander Śliwka – siatkówka
  4. Natalia Kaczmarek – biegi
  5. Piotr Żyła – skoki narciarskie
  6. Wojciech Nowicki – rzut młotem
  7. Hubert Hurkacz – tenis
  8. Martyna Klatt i Helena Wiśniewska – kajakarstwo
  9. Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Magdalena Pawłowska i Ewa Trzebińska – szermierka
  10. Adrian Meronk – golf

Trener roku 2023:
Nikola Grbić – trener męskiej reprezentacji Polski w siatkówce

Drużyna roku 2023:
męska reprezentacja Polski siatkarzy

Sportowe wydarzenie roku 2023:
14. Memoriał im. Kamili Skolimowskiej

Sport bez barier 2023:
Witold Skupień – multimedalista w biegach narciarskich

Nadzieja olimpijska Paryż 2024:
Adrianna Kąkol – kajakarka

Superczempion 2023 roku:
Jakub Błaszczykowski

/fot. unsplash.com/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj