Program 32. Finału WOŚP Racibórz

32 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tradycyjnie w ostatnią niedzielę stycznia, czyli 28.01.2024. Sztab WOŚP RACIBÓRZ mieszczący się w Raciborskim Centrum Kultury przygotowuje całą moc atrakcji na ten dzień i nie tylko! Pomagają w tym ludzie dobrej woli, na których rokrocznie można liczyć: osoby prywatne, firmy i instytucje.

- reklama -

Finał już drugi rok z rzędu rozpocznie się na sportowo CHARYTATYWNYM MECZEM SIATKÓWKI „TU WSZYSTKO GRA!” w Powiatowym Centrum Sportu.  Jeśli ktoś chciałby wziąć udział w meczu, to ma szansę wylicytować miejsce w składzie poszczególnych drużyn: piłkarskiej (kapitan: Remigiusz Trawiński),  koszykarskiej (kapitan: Monika Kawalec i Marcin Parzonka), zapaśniczej (kapitan: Ryszard Wolny), lekkoatletycznej (kapitan: Piotr Morka). Licytacje miejsc do drużyn trwają już na portalu Allegro do 26.01.2024 – https://allegro.pl/uzytkownik/wospraciborz. W turnieju weźmie również udział drużyna Klubu Siatkarskiego Racibórz pod wodzą Moniki Brzostek i Marcina Polowczyka. Taneczny przerywnik zapewnią mażoretki z SKZR „Źródło”. Mecz poprowadzi Krzysztof Borkowski. Sędziować będą uczniowie ZSE Racibórz. W przerwach odbędą się także licytacje gadżetów sportowych.

W trakcie trwania turnieju również w PCS odbędą się treningi z olimpijczykami: szermierzem Adamem Skrodzkim (Londyn 2012), bokserem Leszkiem Olszewskim (Barcelona 1992), które również można wylicytować.

O 13:00 rozpoczynamy działania na raciborskim rynku.
I ponownie odwiedzi nas szef kuchni REMIGIUSZ RĄCZKA, który tym razem będzie gotował dla raciborzan grochówkę. W kulinarnych działaniach wesprą go uczniowie gastronomika CKZiU w Raciborzu.

Również o 13:00 wystartuje program dla dzieci. Rozgrzewkę na lodowisku w formie gier i zabaw poprowadzi Monika Brzostek. Na scenie wystąpią Kubuś Puchatek i Tygrysek, znani z Aktywnych Spotkań z Teatrem z RCK, którzy zaśpiewają z dziećmi piosenki. Zaprezentują się zumbiaki – z zumby kids z Joanną Dudkiewicz. Będzie można również pomalować sobie buzię w barwach tegorocznego finału WOŚP.

Nie zabraknie pokazów strażackich przygotowanych przez OSP Markowice, do których w tym roku dołącza  Komenda Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu: pierwsza pomoc, prezentacja sprzętu i strojów strażackich oraz gaszenie mini-pożarów przez najmłodszych.

Następnie zaprezentuje się hip-hopowa grupa Zespołu Tanecznego SKAZA pod kierunkiem Marysi Krzemień. Jak co roku będą z nami również Drengowie znad Górnej Odry wraz ze swoim obozowiskiem, w którym będzie można się ogrzać i porozmawiać przy ognisku, zobaczyć pracę snycerza czy walki wojów. Kto ma sentyment do samochodów typu Fiat 126p i Polonez, będzie mógł je zobaczyć podczas Finału, a także wylicytować przejażdżkę. Na Placu Długosza na śmiałków, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w strzelaniu, będzie czekała strzelnica pneumatyczna przygotowana przez  JS 3054 Racibórz. Również dla odważnych przewidziano zwiedzanie prawdziwej „więźniarki” Zakładu Karnego w Raciborzu.

O 16:00 rozpoczną się LICYTACJE ZE SCENY,  które poprowadzą Anna Kokolus – szefowa sztabu WOŚP Racibórz i Dawid Wacławczyk – wiceprezydent Miasta Racibórz.

Skoro Finał WOŚP-u, to nie może zabraknąć części muzycznej! Jako pierwszy wystąpi zespół POGORIA, grający muzykę z pogranicza rocka, punku i ska. A gwiazdą wieczoru będzie CHWYTAK z zespołem 3 PROMILE, również na rockowo, ale z ogromną dawką humoru i szaleństwa na scenie.

Na zakończenie, o 20:00 zapraszamy tradycyjnie na ŚWIATEŁKO DO NIEBA w formie występu Teatru Ognia Enigma w programie Fire Retro.

Ponadto, podczas raciborskiego Finału WOŚP będzie można zapisać się do bazy dawców szpiku kostnego DKMS. W tym roku zapraszamy również na zwiedzanie bloku porodowego Szpitala w Raciborzu, gdzie będzie prezentowany sprzęt zakupiony przez WOŚP oraz prowadzone będą warsztaty z pierwszej pomocy dla noworodka.

Jak zawsze wraz z raciborskim sztabem gra Bank Spółdzielczy w Raciborzu, przyjmowane będą puszki i zliczane pieniądze ze zbiórek. Zeszłoroczny rekord wyniósł: 214 156,46 zł. Mamy nadzieję przebić tę kwotę!

Przypominamy, że już teraz można LICYTOWAĆ NA ALLEGRO wystawiane przez WOŚP Racibórz przedmioty przekazane przez darczyńców. Na chwilę obecną wystawionych jest 188 ofert. Wystarczy wejść na stronę: https://allegro.pl/uzytkownik/wospraciborz i wybrać coś dla siebie: od lotu helikopterem, po  stroje klubowe z autografami sportowców: w  tym koszulkę Legii Warszawa czy piłkę Ruchu Chorzów, strój olimpijczyka, rękodzieło, usługi, sesje fotograficzne, dzieła sztuki, biżuterię, zestawy kolekcjonerskie produktów raciborskich firm, bony podarunkowe oraz WOŚP-owe gadżety. Licytacje potrwają do 28 stycznia 2024 (każda licytacja ma swoją godzinę zakończenia).

Serdecznie zapraszamy na wszystkie wydarzenia 32. Finału. Po raz kolejny razem stwórzmy wspaniałą orkiestrę dobrych serc!

Link do wydarzenia na FB:   https://fb.me/e/3r76EquFt

Aktualności z życia sztabu:  https://www.facebook.com/wosp.raciborz

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj