
Codzienne zakupy Polaków w sklepach zdrożały w ciągu roku średnio o 4,8%. To kolejny miesiąc z rzędu, w którym utrzymała się jednocyfrowa dynamika podwyżek.
W styczniu ceny detaliczne w sklepach poszły w górę o 4,8% rok do roku. Tym samym utrzymał się spadek jednocyfrowej dynamiki wzrostu cen, który trwa od kilku miesięcy. W grudniu najczęściej kupowane produkty zdrożały o 5,6%, w listopadzie o 6,7%, a w październiku – o 8,1%. Na 17 monitorowanych kategorii osiem wykazało jednocyfrowe podwyżki, pięć zaliczyło dwucyfrowe wzrosty, a cztery grupy towarów odnotowały ujemne wyniki.




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)






![Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu [ZDJĘCIA] Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej oddali krew w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)





![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











