Sukcesy RTW na międzynarodowych regatach SUP we Włoszech [ZDJĘCIA]

raciborskie towarzystwo wioslarskie rtw
Sukcesy RTW na międzynarodowych regatach SUP we Włoszech

Raciborski klub zdominował podium w sprintach, zdobywając złote medale w czterech kategoriach wiekowych.

Racibórz ponownie zaznaczył swoją obecność na międzynarodowej arenie sportowej, tym razem dzięki występom zawodników Raciborskiego Towarzystwa Wioślarskiego na zawodach Spring Cup Race 2024 organizowanych przez Federazione Italiana Canoa/Kayak we Włoszech. Impreza, która przyciągnęła ponad 300 zawodników z przeszło 20 krajów, zalicza się do czołowych wydarzeń rangi Światowego Rankingu ICF.

Raciborski klub zdominował podium w sprintach, zdobywając złote medale w czterech kategoriach wiekowych, a Hanna Kamińska z RTW pokonała m.in. dwukrotną mistrzynię świata Claudię Postiglione. Dodatkowo złote medale w kategorii sprint zdobyli: Mikołaj Miczek w kat. U12, Lena Nowak w U14 i Maja Bauerek w U12. W biegu technicznym Martyna Drobny zdobyła brązowy medal w świetnym stylu, a junior Miłosz Sytnik zdobył wysokie ósme miejsce w finale. Tuż za finałem uplasował się Szymon Małecki.