Podejrzani o zabójstwo mężczyzny w Chałupkach aresztowani

Mężczyźni w wieku 19 i 20 lat w trakcie awantury chwycili 45-latka i przerzucili go przez barierę mostu.

5 kwietnia ok. godz. 9:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu odebrał zgłoszenie, że w Chałupkach na granicy z Czechami ujawniono zwłoki. Informację tę potwierdził patrol z komisariatu z Krzyżanowic, który na miejscu odnalazł ciało 45-letniego mieszkańca gminy Krzyżanowice.

- reklama -

Na miejscu do późnych godzin popołudniowych pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej pod nadzorem prokuratora. – Początkowo zdarzenie mogło wyglądać na nieszczęśliwy wypadek bądź samobójstwo, ale szereg czynności wykonanych przez śledczych i poczynione ustalenia potwierdziły, że było to zabójstwo – informuje KPP w Raciborzu.

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w wieku 19 i 20 lat. Z ustaleń wynika, że mężczyźni w czwartek ok. godz. 20:00 wracali pieszo z Czech do Polski, a gdy byli na środku mostu, wywiązała się między nimi awantura. Sprawcy chwycili 45-latka i przerzucili go przez barierę mostu, po czym oddalili się pieszo w stronę Chałupek.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanym zarzutu zabójstwa. Na wniosek prokuratury sąd aresztował mężczyzn na 3 miesiące. Za zabójstwo grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

fot. KPP Racibórz
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj