Konkurs „Zielono mi” rusza w Raciborzu

zielono mi raciborz ogrody przydomowe
Ogrody raciborskich ogrodników to oazy zieleni

Do konkursu zgłaszać można zielone balkony i tarasy, ukwiecone okna, ogrody przydomowe, ogrody w miejscu pracy, zieloną rewitalizację czy wyróżniające się zielenie wspólne.

Sezon wegetacyjny ruszył w tym roku wyjątkowo wcześnie. Wraz z jego rozpoczęciem w Raciborzu czas także na piątą edycję konkursu „Zielono mi”. Z każdym rokiem zgłoszeń jest coraz więcej, dzięki czemu miasto staje się coraz bardziej zielone, bioróżnorodne i kwitnące. Tradycyjnie do konkursu zgłaszać można zielone balkony i tarasy, ukwiecone okna, ogrody przydomowe, ogrody w miejscu pracy, zieloną rewitalizację czy też wyróżniające się zielenie wspólne. W tym roku miasto zachęca do udziału również inwestorów tworzących nasadzenia przy nowych inwestycjach.

- reklama -

W konkursie „Zielono mi” organizowanym przez Miasto Racibórz mieszkańcy mają okazję pochwalić się swoim zielonym zakątkiem, a przy okazji wygrać nagrody. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat bioróżnorodności praz aktywizacja mieszkańców do działań proekologicznych. Stanowi on też okazję do zwrócenia uwagi na piękno przyrody i zastanowienia się nad tym, w jaki sposób sami możemy dołożyć cegiełkę dla ochrony środowiska.

Do pobrania: Regulamin konkursu „Zielono mi”

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj