Kryminalna majówka z raciborską biblioteką

ksiazki
Fot. MiPBP w Raciborzu

Najnowsza powieść Alka Rogozińskiego, thriller psychologiczny spod Tatr czy śledztwo prokuratora z Chyłki – co jeszcze czeka na czytelników?

Raciborska biblioteka poleca na majówkę kryminały topowych polskich i zagranicznych autorów. Wśród nich jest najnowsza powieść Alka Rogozińskiego, który będzie gościem raciborskiej biblioteki 10 maja w ramach Tygodnia Bibliotek. Wszystkie nowości w zbiorach raciborskiej biblioteki znaleźć można na stronie www.biblrac.pl oraz w katalogu bibliotecznym: https://katalog.biblrac.pl/news.

- reklama -

Miłość aż po grób – Alek Rogoziński
Dobrych przyjaciół poznaje się w biedzie. A tych najlepszych, kiedy siedzi się w areszcie! Popularną pisarkę kryminałów Różę Krull zaczyna prześladować „cichy wielbiciel”. Wszystko wskazuje na to, że jest nim jej dawny szkolny kolega. Zanim jednak Róży uda się to sprawdzić, zostaje aresztowana i oskarżona o popełnienie morderstwa.

Na psa urok, ości śledzia – Olga Rudnicka
Tekla zamieszkuje pod jednym dachem z przyszłą teściową, która, dość nieoczekiwanie dla wszystkich, tuż przed finansowo niekorzystnym dla niej rozwodem, owdowiała. W chwili zaćmienia umysłowego Tekla odprawia wymyślony naprędce rytuał, zdaniem pewnych osób bardzo skuteczny, gdyż kolejnego dnia pada trupem mąż jednej z kobiet biorących udział w tajemnym obrządku.

Sekret – Lee Child, Andrew Child
Chicago. Rok 1992. Przy łóżku jednego z pacjentów zjawia się dwóch nieznajomych. Pokazują mu listę nazwisk i zadają proste pytanie, którego zupełnie się nie spodziewał. Kilka minut później ten sam pacjent ponosi śmierć w wyniku upadku z dwunastego piętra szpitala.

Gniew halnego – Maria Gąsienica-Zawadzka
Do pensjonatu Pod Smrekami zjeżdżają nieliczni goście – ci, których nie odstraszył zbliżający się wiatr. Ich drogi zaczynają się krzyżować, historie splatać, a tajemnice z przeszłości zbierać żniwo. Atmosfera się zagęszcza, gdy na Krupówkach pojawia się tajemniczy mężczyzna znający prawdę o każdym z nich. Kogo spotka zasłużona kara?

Nie odwracaj wzroku – Rachel Abbott
Jedenaście lat temu moja siostra Lola zniknęła z domku mojej ciotki w Kornwalii. Teraz wróciłam i nie jestem ani o krok bliżej wyjaśnienia, dlaczego tak się stało. Jakie tajemnice skrywała?

Komu zginął trup? – Małgorzata Starosta
Zwłoki można zgubić, ale można je również znaleźć. Patolog sądowy Jeremi Organek oraz jego przyjaciółka, historyczka Linda Miller, ku rozpaczy tego pierwszego i wściekłości tej drugiej muszą skrócić pobyt na zlocie fanów zabytkowych pojazdów na zamku Topacz, kiedy poza nieoczekiwanym legatem wchodzą w posiadanie zwłok.

Dobra dziewczyna, zła dziewczyna – Michael Robotham
Po sześciu latach od odnalezienia Evie jej tożsamość pozostaje tajemnicą. Nikomu nie udało się do dziewczyny zbliżyć na tyle, aby zrozumieć, co skrywa pod maską agresywnej i nieprzewidywalnej outsiderki. Haven pracuje jako policyjny psycholog. Gdy spotyka na swojej drodze intrygującą Evie Cormac, postanawia wspólnie z nią odkryć potworną prawdę kryjącą się za morderstwem młodej mistrzyni łyżwiarstwa.

Paderborn – Remigiusz Mróz
Prokurator z Chyłki na tropie seryjnego mordercy, który pozostaje bezkarny dzięki astrologii.

[Opisy książek pochodzą od wydawców]

oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj