Baśniowe postacie przemaszerowały przez Brzezie [ZDJĘCIA]

przemarsz brzezie
Baśniowe postacie przemaszerowały przez Brzezie

W bibliotecznym przemarszu postaci z bajek wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 i Przedszkola nr 16 w Raciborzu oraz Chór Żeński Vivo.

8 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto to zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Z tej okazji ulice Raciborza-Brzezia zapełniły się postaciami z bajek – Filia nr 9 jak co roku zorganizowała przemarsz promujący głośne czytanie.

- reklama -

– Każdy z nas chciałby choć przez chwilę poczuć się jak w bajce. 8 maja okazało się to możliwe. Chcąc podkreślić wartość bajek, zwrócić uwagę na nauki z nich płynące oraz zachęcić do częstego sięgania po książki, Filia nr 9 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu zorganizowała przemarsz postaci z bajek, w którym wzięli udział uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 i Przedszkola nr 16 w Raciborzu oraz Chór Żeński Vivo z Raciborskiego Centrum Kultury w Raciborzu. Trasa wiodła ulicami dzielnicy Raciborza. W barwnym korowodzie można było spotkać Czerwonego Kapturka, Pippi Langstrumpf, Pszczółkę Maję, Smerfy, postacie z Harrego Pottera oraz wiele innych postaci, które do tej pory znaliśmy tylko z bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa – relacjonuje raciborska biblioteka. W sumie na ulice wyszło ok. 260 osób.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj