Decoupage i mydełka dla mamy w bibliotece na Ocicach [ZDJĘCIA]

Decoupage i mydełka dla mamy w bibliotece na Ocicach

W ostatnim miesiącu czytelnicy mieli okazję ozdobić doniczki metodą decoupage oraz stworzyć personalizowane mydełka dla swoich najbliższych.

Biblioteka w Ocicach to nie tylko miejsce, w którym można pożyczać książki – to właśnie tutaj mieszkańcy dzielnicy odkrywają swoje artystyczne zdolności. Warsztaty rękodzieła cieszą się coraz większą popularnością, przyciągając pasjonatów z różnych dziedzin sztuki.

- reklama -

W maju miłośnicy twórczych wyzwań mieli okazję ozdobić doniczki za pomocą techniki decoupage oraz wziąć udział w rodzinnych warsztatach „Mydełko dla Mamy”. Podczas pierwszego wydarzenia, wpisującego się w obchody Tygodnia Bibliotek, uczestnicy tworzyli wiosenne arcydzieła, wykorzystując kwiatowe motywy z serwetek. Doniczki, które powstały, są nie tylko estetyczne, ale także praktyczne, idealnie nadając się na hodowanie kwiatów czy ziół.

Natomiast podczas zajęć „Mydełka dla Mamy” czytelnicy odkrywali tajniki tworzenia pięknych, pachnących mydełek, które stanowią doskonały prezent na nadchodzący Dzień Matki. Korzystając z ekologicznej bazy glicerynowej i różnorodnych zapachów, jak mango, bambus z ogórkiem czy malina, tworzyli niepowtarzalne mydełka, które w dodatku prezentują się znakomicie w ręcznie wykonanych opakowaniach.

Przed wakacjami biblioteka w Ocicach szykuje się na kolejne kreatywne spotkanie. 6 czerwca o godzi. 9:30 odbędą się Multisensorki – zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku od 1 do 3 lat, organizowane we współpracy z żłobkiem Dziupla. To okazja dla najmłodszych, aby rozwijać swoje zdolności w przyjaznej i kreatywnej atmosferze biblioteki.

fot. MiPBP w Raciborzu
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj