Stu zawodników na Odra SUP Cup 2024 [ZDJĘCIA]

Odra SUP Cup 2024

Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie już teraz zapowiada, że przyszła edycja będzie jeszcze bogatsza w atrakcje i jeszcze bardziej międzynarodowa.

W miniony weekend 21-23 czerwca Racibórz stał się areną międzynarodowych zmagań w paddleboardingu podczas Odra SUP Cup. W tym roku wydarzenie, które już na stałe wpisało się do międzynarodowego kalendarza miłośników SUP, zyskało dodatkowy dzień, co pozwoliło na rozszerzenie programu o nowe dyscypliny i atrakcje. Impreza miała miejsce podczas Festiwalu Górnej Odry i Pływadeł.

- reklama -

Zawody rozpoczęły się w piątek w Parku im. Miasta Roth, gdzie odbyły się wyścigi Short Race, wyścigi na 100m oraz Ninja Race — wyścig przeszkodowy dla uczestników w każdym wieku. Wieczór umilał dodatkowy event dla wszystkich amatorów „SUPem w Nieznane” po lokalnych zbiornikach wodnych, połączony z relaksującym saunowaniem pod profesjonalną opieką. W sobotę zawodnicy stanęli na starcie Long Race – wyścigu z zapory na zbiorniku przeciwpowodziowym Racibórz Dolny do centrum miasta. Zawodnik z Holandii pokonał trasę w czasie poniżej jednej godziny. Popołudnie upłynęło pod znakiem wyścigów Dragon Race, które zyskały szczególną popularność dzięki swojej zespołowej i widowiskowej formule. Niedziela przyniosła zawody Technical Race przy bulwarach, gdzie zawodnicy mieli okazję wykazać się w manewrowaniu i szybkości. Tego dnia odbyły się także warsztaty SUP, na których każdy zainteresowany mógł spróbować tego sportu pod okiem doświadczonych instruktorów. Wystawiali się także najwięksi dystrybutorzy sprzętu SUP w Polsce.

Wydarzenie przyciągnęło około stu uczestników z pięciu krajów – z Polski, Czech, Niemiec, Holandii, Łotwy i Ukrainy. Organizatorzy, czyli Raciborskie Towarzystwo Wioślarskie pod okiem Mariusza Miczka – trenera i założyciela, wspierani przez Urząd Miasta Racibórz, Starostwo Powiatowe i Marszałka Województwa Śląskiego, dołożyli wszelkich starań, by Odra SUP Cup nie ograniczała się tylko do sportowej rywalizacji, ale była także okazją do rekreacji i integracji społecznej.

Z roku na rok poziom zawodów rośnie, a organizatorzy już teraz zapowiadają, że przyszła edycja będzie jeszcze bogatsza w atrakcje i jeszcze bardziej międzynarodowa. Odra SUP Cup staje się nie tylko ważnym punktem na mapie sportów wodnych, ale również świętem kultury paddleboardingu, które z każdą edycją przyciąga więcej uczestników i widzów, zarówno z kraju, jak i z zagranicy.

fot. RTW
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj