
Decyzja zapadła na podstawie kryteriów, które obejmowały m.in. dopasowanie oferty do charakteru Urban Labu jako przestrzeni społecznej i innowacyjnej.
W Raciborzu powstanie nowe miejsce spotkań, które połączyć ma kreatywność, kulturę i gastronomię. 20 lutego podpisano umowę na podnajem lokalu użytkowego w Urban Labie, czyli przestrzeni dedykowanej mieszkańcom, biznesowi, organizacjom pozarządowym i przedstawicielom świata nauki, która będzie się mieścić na parterze dworca kolejowego. Operatorem Urban Lab Cafe została firma Halso Lab Sp. z o.o. znana mieszkańcom miasta z prowadzenia Migawka Cafe.





![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Biblioteka bez granic. Raciborzanie odwiedzili Karwinę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/karwina-wycieczka.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)



