Dzienne Archiwum: 4 marca 2025
XIX Powiatowy Konkurs Wielkanocny w Muzeum w Raciborzu
Uczestnicy mają szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych, a także na pielęgnowanie lokalnych tradycji związanych z obchodami Świąt Wielkanocnych.
Muzeum w Raciborzu zaprasza do udziału...
Nowe biografie i wciągające historie w raciborskiej bibliotece
"Warto grać czysto" Jana Pospieszalskiego, "Duchy zostają" Hilary Mantel czy "William i Kate. Zwyczajna królewska miłość" Iwony Kienzler – co jeszcze czeka na czytelników?
W...
Centrum badań nad OZE i zielonym wodorem powstanie w Rybniku
Obecna sytuacja w regionie już osłabia konkurencyjność niektórych branż, a w niedalekiej przyszłości może zagrozić działalności wielu firm.
W Rybniku powstanie Centrum Odnawialnych Źródeł Energii...
Powiat raciborski wśród najlepszych w Polsce
Powiat Raciborski zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Powiatów i Miast na prawach powiatu 2024 organizowanym przez Związek Powiatów Polskich.
Powiat raciborski po raz kolejny...
Rodzice ze Śląska składają wnioski o 800 plus
W ciągu miesiąca rodzice i opiekunowie w województwie śląskim złożyli ponad 274 tys. wniosków na nowy okres świadczeniowy.
Od 1 lutego można składać wnioski...
Finanse na pierwszym miejscu. Dlaczego zmieniamy pracę?
Mobilność zawodowa różni się w zależności od wieku – prawie połowa osób w wieku 25-34 lata planuje zmienić pracę.
Rynek pracy w Polsce charakteryzuje...
„Efekt cieplarniany” – Ada Tril prezentuje nowy singiel [WIDEO]
– Właśnie wyruszyłam z zupełnie nowym materiałem i mam nadzieję, że dołączycie do tej podróży razem ze mną – zachęca raciborzanka.
Raciborska artystka Ada Tril...
Skarbówka udaje klientów i karze mandatami
W ten sposób fiskus kontroluje głównie branżę gastronomiczną, motoryzacyjną, kosmetyczną czy sportową.
Wzrasta liczba kontroli przeprowadzanych przez urząd skarbowy i mandatów za brak paragonu. W...
XIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Spod bramy Zakładu Karnego w Raciborzu wystartowało 130 osób. Najszybsi okazali się Jakub Apostel i Nikola Mirecka.
2 marca w Raciborzu odbył się XIII Bieg...
Rybnik z medalem z recyklingu za ekologiczne działania
Miasto Rybnik otrzyma sadzonki drzew w liczbie odpowiadającej tonom elektrycznych śmieci zebranych w ciągu ostatniego roku.
26 lutego podczas Kongresu Miast i Biznesu „Zasypani w...




![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)











![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






![„Efekt cieplarniany” – Ada Tril prezentuje nowy singiel [WIDEO] Ada Tril](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/03/ada-tril.jpg)

![XIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Raciborzu [ZDJĘCIA] XIII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/03/XIII-Bieg-Pamieci-Zolnierzy-Wykletych-w-Raciborzu.jpg)







![Fantastyczny Dzień Dziecka w raciborskiej bibliotece. Deszcz nie przeszkodził zabawie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dzien-dziecka-biblioteka.jpg)