
Jan Czarniecki pracował jako nauczyciel i wychowawca w „Mechaniku” i szkole zawodowej przy Rafako.
18 czerwca zmarł Jan Czarniecki – zasłużony pedagog, instruktor nauki jazdy i raciborski przedsiębiorca. Miał 72 lata.
Jan Czarniecki przez wiele lat związany był z raciborską edukacją, pracując jako nauczyciel i wychowawca w Zespole Szkół Mechanicznych i szkole zawodowej przy Rafako. Jego pasja do motoryzacji i zaangażowanie w bezpieczeństwo na drogach zaowocowały założeniem w 1991 r. i prowadzeniem Ośrodka Szkolenia Kierowców Atlas. Była to pierwsza szkoła nauki jazdy w Raciborzu. Pod jego okiem tysiące mieszkańców Raciborza zdobywało swoje prawo jazdy, ucząc się nie tylko techniki, ale i kultury jazdy. – Zawsze uśmiechnięty, życzliwy i gotów do pomocy – tak wspominają go uczniowie, współpracownicy i wszyscy, którzy mieli okazję go poznać.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 23 czerwca o godz. 11:00 w kościele pw. Matki Bożej w Raciborzu.
oprac. /kp/




![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)












![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Tancerze Skazy z medalami na ogólnopolskich zawodach w Rybniku-Niedobczycach [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)
Pierwsze szkoły jazdy w Raciborzu to LOK i PZMot.