
Górskie eskapady cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem – w wyjeździe uczestniczyło 56 osób, a na liście rezerwowej znalazło się 15 kolejnych.
16 sierpnia odbyła się kolejna górska wyprawa zorganizowana przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział w Raciborzu. Jej celem było zdobycie Śnieżnika Kłodzkiego (1425 m n.p.m.), najwyższego szczytu po polskiej stronie Sudetów Wschodnich.
Trasa rozpoczęła się w Międzygórzu, skąd uczestnicy czerwonym szlakiem dotarli do Schroniska pod Śnieżnikiem, a następnie zielonym szlakiem weszli na sam szczyt. Po krótkim odpoczynku i posiłku w schronisku grupa ruszyła w stronę Kletna żółtym szlakiem, gdzie czekał autokar.
W wyjeździe uczestniczyło 56 osób. Najstarszy z turystów urodził się w 1955 r., a najmłodszy – Szymon – w 2014 r. Organizatorzy podkreślają, że górskie eskapady cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Tym razem na liście rezerwowej znalazło się aż 15 osób, które nie zmieściły się do autokaru. – Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspólną wyprawę i zapraszam na kolejne wyjazdy z PTTK Racibórz – mówi Andrzej Kuśnierz, prezes raciborskiego oddziału PTTK.

fot. PTTK Racibórz
oprac. /kp/




![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)







![Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Fagot w roli głównej podczas koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-fagot.jpg)
![218 uczniów z Raciborza ze stypendiami za wyniki w nauce [ZDJĘCIA] Rozdanie stypendiów za wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2025/2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/stypendia-raciborz.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








![Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Dzień Kobiet z książką. Spotkanie z Danutą Chlupową w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/danuta-chlupowa.jpg)