Dzienne Archiwum: 13 stycznia 2026
Od antycznych Greków po współczesne technologie – nowości w raciborskiej bibliotece
Raciborska biblioteka wzbogaciła swoje zbiory o pozycje popularnonaukowe, które rzucają nowe światło na dzieje ludzkości i mechanizmy rządzące światem.
W raciborskiej bibliotece pojawiły się nowe...
System „podstawa plus premia” nie przekonuje wszystkich
Zdecydowana większość pracowników preferuje wyższą pensję podstawową kosztem potencjalnie wyższych dodatków – wskazało tak 79% pytanych.
System wynagrodzeń łączący podstawę z premią nie zapewnia...
Kuźnia Raciborska i Rybnik stawiają na wspólne działania przeciw powodziom
W obliczu narastającego ryzyka powodzi związanego ze zmianami klimatycznymi Kuźnia Raciborska i Rybnik zacieśniają współpracę w zakresie ochrony mieszkańców i infrastruktury.
Samorządy Kuźni Raciborskiej i...
Znajomi, ogłoszenia, kontakt z firmą. Sprawdzone sposoby na znalezienie pracy
Na wsiach dzięki bezpośredniemu kontaktowi z pracodawcą zatrudnienie znalazło 41% osób, podczas gdy w dużych miastach było to 21% badanych.
Najpopularniejszymi metodami zdobywania zatrudnienia w...
Mróz i bezwietrzna pogoda pogarszają jakość powietrza
Choć w ciągu ostatnich 10 lat liczba przestarzałych kotłów zmniejszyła się o ok. 1 mln sztuk, Polska wciąż zajmuje jedno z czołowych miejsc w...
„Poradnik bezpieczeństwa” trafia do domów w regionie
W województwie śląskim rozpoczęła się dystrybucja "Poradnika bezpieczeństwa" – publikacji zawierającej praktyczne wskazówki dotyczące reagowania w sytuacjach kryzysowych.
Do domów w całym kraju, w tym...
Etat przestaje być standardem na rynku pracy
Zjawisko znane jako gig economy, kojarzone dotychczas głównie z IT czy branżą kreatywną, zaczyna się rozpowszechniać także w innych sektorach.
Tradycyjny model zatrudnienia na...
Ekstremalna pogoda coraz kosztowniejsza dla samorządów
Inwestowanie w odporność klimatyczną ma istotne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego – od geostrategicznego i zdrowotnego, przez energetyczne, żywnościowe, przemysłowe i transportowe, po środowiskowe.
W...
Mniej podróży, więcej spokoju. Jak spędzamy urlop?
Rosnąca popularność urlopu w domu pokazuje zmianę priorytetów, gdzie realny odpoczynek psychiczny wygrywa z presją intensywnego zwiedzania.
Coraz więcej Polaków świadomie wybiera tzw. staycation, czyli...





![Sukces tancerek Skazy na ogólnopolskim turnieju w Łańcucie [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/zespol-taneczny-skaza-raciborz.jpg)

![Piknik Na Pograniczu w Gorzycach przyciągnął tłumy [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/straz-graniczna-gorzyce-35-lecie.jpg)


![Dziewięć medali dla Łamatorów na Silesian Open Ju-Jitsu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz-46.jpg)

![Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach zaprosiła dzieci na warsztaty z okazji Dnia Ziemi](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/biblioteka-rudy-dzien-ziemi.jpg)

![Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK [ZDJĘCIA] Waltornia bohaterką koncertów umuzykalniających w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/rck-koncert-umuzykalniajacy.jpg)
![Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu [ZDJĘCIA] Nowoczesne laboratorium dla przyszłych pielęgniarek otwarte w ANS w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Laboratorium-Biochemii-i-Biofizyki-Fizjologii-oraz-Biologii-ANS-Raciborz.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
















