
Kwestie finansowe spadły na trzecie miejsce wśród powodów odejścia z firmy, ustępując pola złemu zarządzaniu i niekorzystnej atmosferze w miejscu pracy.
Optymizm na polskim rynku pracy słabnie, a jedynie 26% specjalistów deklaruje poprawę swojej sytuacji zawodowej. Głównymi przyczynami niepewności są globalne redukcje zatrudnienia, dynamiczne zmiany technologiczne i narastające wypalenie zawodowe. Mimo to rynek pozostaje aktywny, o czym świadczy wzrost średniej liczby zaproszeń do rekrutacji, przy czym liderem zainteresowania jest branża IT. Choć ponad połowa badanych otrzymała w ostatnim roku podwyżki, większość pracowników podchodzi do zmiany pracy ostrożnie, a jedynie co trzeci aktywnie szuka nowego zatrudnienia.





![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Biblioteka bez granic. Raciborzanie odwiedzili Karwinę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/karwina-wycieczka.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







