
W ujęciu rocznym poziom bezrobocia zwiększył się we wszystkich częściach kraju, a w woj. śląskim był o 0,8 p.p. wyższy niż przed rokiem.
Najnowsze dane GUS wskazują na wyraźne pogorszenie sytuacji na rynku pracy. Stopa bezrobocia rejestrowanego wzrosła w styczniu do 6%, osiągając najwyższy poziom od jesieni 2021 r. W urzędach pracy zarejestrowanych jest ponad 934 tys. osób, a liczba nowych rejestracji wzrosła o blisko 27% w porównaniu do grudnia. Choć negatywny trend objął wszystkie regiony kraju, województwo śląskie odnotowało niewielki w porównaniu z innymi regionami miesięczny wzrost o 0,3 p.p., co przełożyło się na stopę bezrobocia na poziomie 4,7%.






![Nocne rozgrywki na zakończenie ferii na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/noc-z-grami-bez-pradu-gry-planszowe-stacja-mlodych.jpg)






![Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej [ZDJĘCIA] Ponad 15 litrów krwi podczas akcji w raciborskim oddziale Straży Granicznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/slosg-straz-graniczna-krwiodawstwo.jpg)
![Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych [ZDJĘCIA] Komiksy, klocki i gry planszowe. Tak wyglądały ferie w filiach bibliotecznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/komiksowe-ferie-biblioteka.jpg)
![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)













