
Program SAFE w 2026 r. może zwiększyć zapotrzebowanie na inżynierów, specjalistów IT, ekspertów ds. zakupów czy produkcji.
Branża zbrojeniowa stała się jednym z najszybciej rosnących sektorów polskiej gospodarki, a kolejny impuls rozwojowy zapewni jej europejski program SAFE. W 2024 r. dzięki wydatkom rzędu 38 mld dolarów Polska zajęła 13. miejsce na świecie pod względem budżetu obronnego, notując rekordową dynamikę wzrostu nakładów. Z kolei przychody krajowego przemysłu obronnego osiągnęły wówczas poziom 22,3 mld zł, co oznacza wzrost o 171% w ciągu zaledwie dwóch lat. Istotną rolę w rozwoju sektora może odegrać woj. śląskie.











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)






