
W ostatni weekend karnawału odbędzie się jedenasta edycja Młodzieżowej i Dziecięcej Karnawałowej Rewii Tańca.
25 i 26 lutego Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu zorganizuje XI Karnawałową Rewię Tańca, która odbędzie się w Arenie Rafako. – Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu raciborskiego oraz miasta Racibórz na taneczną prezentację dorobku artystycznego dzieci i młodzieży naszej placówki – zachęca MDK.
25 lutego o godz. 16:00 zaprezentuje się młodzież. Wystąpią tancerze MDK, którzy pokażą pełen wachlarz tańców towarzyskich na różnym poziomie zaawansowania. Wystąpi zespół taneczny Rewia oraz Allora Dance. Tradycyjnie odbędą się warsztaty taneczne. Tym razem młodych tancerzy będą szkolić Adam Matecki i Alicja Żegalski, tancerze klasy mistrzowskiej „S”, którzy również wystąpią.
26 lutego o godz. 17:00 rozpocznie się Dziecięca Rewia Tańca. Można będzie zobaczyć tańce towarzyskie w wykonaniu dziecięcych par początkujących i zaawansowanych oraz par turniejowych Klubu Tańca Towarzyskiego Rewia. Wystąpią też zespoły tańca nowoczesnego Szał i Szajka oraz dziecięcy zespół tańca towarzyskiego Mini Rewia. Warsztaty tańca nowoczesnego poprowadzi finalista I edycji programu tanecznego „You can dance” Mariusz Jasuwienas. Warsztaty z tańca towarzyskiego poprowadzą Roman Mal’kov i Ewa Malik, para mistrzowska klasy „S”. Rewia zakończy się występami mistrzów.
Współorganizatorami są: OSiR w Raciborzu oraz Rada Rodziców przy MDK-u. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Starosta Raciborski Ryszard Winiarski oraz Prezydent Miasta Racibórz Mirosław Lenk.

oprac. /kp/




![Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Karin Lednická gościem raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/karin-lednicka.jpg)
![Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu [ZDJĘCIA] Drony, muzyka i szkolenia. Nowe inicjatywy w Tkalni w Kietrzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/tkalnia-ekologiczna.jpg)
![O zimnych kąpielach w bibliotece na Ostrogu. Naukowe spojrzenie na morsowanie [ZDJĘCIA] morsowanie raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/morsowanie-raciborz.jpg)
![Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet [ZDJĘCIA] Refleksja nad codziennością zamiast noworocznej presji w Bibliotecznym Kręgu Kobiet](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-kobiet.jpg)
![Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu [ZDJĘCIA] Udany start Łamatorów podczas turnieju w Bieruniu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/lamator-raciborz-14.jpg)




![Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach [ZDJĘCIA] Mali artyści spotkali się na warsztatach ceramicznych w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/warsztaty-biblioteka-markowice.jpg)
![Jak zachęcić dzieci do czytania? Bibliotekarze z Raciborza i Karwiny o promocji czytelnictwa [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/biblioteka-karwina.jpg)


![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)





