W New Delhi odbyła się konferencja pod nazwą SOxNOx Conference – Expo – Awards. Pośród uczestników znalazło się także RAFAKO S.A. jako dostawca technologii z zakresu odsiarczania i odazotowania spalin. Wydarzenie zorganizowane zostało przez fundację Mission Energy.
SOxNOx Conference – Expo – Awards odbyły się w dniach 21-22 września, w New Delhi (Indie), gromadząc specjalistów z branży energetycznej oraz sektora przemysłu cementowego z Indii, a także przedstawicieli firm o charakterze globalnym. Pośród nich nie mogło zabraknąć RAFAKO S.A., które na rynku indyjskim działa już od ponad 40 lat. Podczas konferencji SOxNOx, Spółka z Raciborza w bezpośrednich spotkaniach z uczestnikami wydarzenia, zaprezentowała swoje technologie i gotowość współpracy w tym zakresie.
Przemysł elektrociepłowniczy oparty na węglu jest dużym źródłem zanieczyszczeń przemysłowych w Indiach. W grudniu 2015 roku, w trakcie paryskiej konferencji klimatycznej, Indie zobowiązały się do podpisania umowy o redukcji emisji tlenków siarki i azotu. Wówczas wydano nowe normy, które niemal pokrywają się z tymi obowiązującymi w Unii Europejskiej.
W konsekwencji czego, technologie i produkty oferowane przez RAFAKO S.A (odsiarczanie, odazotowanie, a także odpopielanie spalin) wpisują się w obecne zapotrzebowanie indyjskiego sektora energetycznego. Słowa te potwierdza obecny na konferencji Marian Molenda, dyrektor rozwoju biznesu RAFAKO S.A. – Zainteresowanie naszymi produktami podyktowane jest m.in. istotną zmianą przepisów ochrony środowiska w Indiach, w zakresie obniżenia emisji siarki i azotu oraz emisji pyłów, które weszły w życie 1 stycznia tego roku. Obecnie w Indiach obserwujemy istny „boom” na dostawę instalacji odsiarczania i odazotowana spalin. Zarówno dla jednostek, które jeszcze pracują, jak i dla nowych – zaznaczył Marian Molenda i wyjaśnił przy okazji, jak ważny dla RAFAKO jest udział w takich przedsięwzięciach. – Jako, że bierzemy udział w przetargach na dostawę instalacji odsiarczania spalin w Indiach, uważam, że nasz udział w konferencji jest niezwykle potrzebny. Rynek indyjski jest ogromny, w związku z czym jest też sporo firm działających w tym sektorze. Obecni na targach byli też przedstawiciele firmy NTPC, potężnego przedsiębiorstwa zarządzającego elektrowniami w Indiach. Ponadto uczestniczyliśmy w spotkaniach związanych z nowymi projektami. Czas pokaże jakie będą tego rezultaty, jesteśmy dobrej myśli – powiedział M. Molenda i dodał, że firma RAFAKO dotychczas zaprojektowała, wyprodukowała i dostarczyła 14 kotłów opalanych węglem, olejem lub gazem dla Indii.
– Oferta RAFAKO S.A. względem rynku indyjskiego jest spora. W związku z tym udział w tego typu konferencjach to bardzo ważny aspekt działalności firmy. To istotne abyśmy stale umacniali swoją pozycję w tamtejszym sektorze energetycznym – wyjaśnił na koniec Marian Molenda.
publ. /ps/