
Jeden kandydat aplikował średnio na cztery oferty. Oprócz udziału w rekrutacji w swoim zawodzie użytkownicy odpowiadali też na ogłoszenia z zupełnie innego obszaru.
Sytuacja gospodarcza w Polsce spowodowała, że coraz więcej osób poszukuje lepiej płatnego zajęcia. W ciągu miesiąca średnio ponad 820 tys. użytkowników platformy OLX nawiązywało kontakt z rekruterami lub aplikowało na oferty pracy. To o prawie 11% więcej niż w tym samym okresie 2021 r. i o 19% więcej w porównaniu do 2020 r.
Pracodawcy otrzymali też przeciętnie o ponad 1/3 odpowiedzi więcej na swoje oferty, a im bliżej końca 2022 r., tym więcej spływało do nich aplikacji. W październiku i listopadzie wzrost ten wyniósł 42% w porównaniu do sytuacji rok wcześniej. Na jedno aktywne ogłoszenie o pracę przypadało średnio 18 odpowiedzi kandydatów.











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

