
Mediana wieku pracujących Polaków wyniosła 42 lata i była większa od mediany wieku cudzoziemców, która wyniosła 36 lat.
Liczba cudzoziemców pracujących w Polsce wyniosła na koniec 2022 r. nieco ponad milion. Oznacza to wzrost o 27,3% rok do roku – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Udział obcokrajowców w ogólnej liczbie wykonujących pracę w Polsce wyniósł 6,5%. Spośród 1,004 mln pracujących w Polsce obcokrajowców 432,6 tys. stanowiły osoby wykonujące pracę na podstawie umów cywilnoprawnych.
- reklama -
- reklama -





![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)
![Biblioteka bez granic. Raciborzanie odwiedzili Karwinę [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/karwina-wycieczka.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)








