
Dagmara Lotawiec–Serafin służbę w raciborskim zakładzie karnym rozpoczęła w 1999 r.
Dyrektor Generalny Służby Więziennej z dniem 26 sierpnia powołał na stanowisko dyrektora Zakładu Karnego w Raciborzu ppłk Dagmarę Lotawiec–Serafin.
Dagmara Lotawiec–Serafin ma 48 lat. Studiowała na Uniwersytecie Śląskim, a z wykształcenia jest psychologiem. Służbę w raciborskim zakładzie karnym rozpoczęła w 1999 r. Była kierownikiem Działu Terapeutycznego, a następnie pełniła rolę rzecznika prasowego. Była też kierownikiem Działu Penitencjarnego, a także zastępcą dyrektora Zakładu Karnego w Jastrzębiu-Zdroju.
Wcześniej funkcję dyrektora ZK Racibórz pełnił ppor. Grzegorz Skowronek, który został odwołany ze stanowiska 6 sierpnia. Kierował on zakładem karnym od kwietnia 2023 r. po przejściu ppłk Macieja Koniora na stanowisko dyrektora Okręgowego Inspektoratu Służby Więziennej w Katowicach.

fot. ZK Racibórz
oprac. /kp/




![Wieczór literacki z Wojciechem Kassem i „Almanachem Prowincjonalnym” w Strzesze [ZDJĘCIA] Promocja 43. numeru „Almanachu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/almanach-prowincjonalny.jpg)
![Florystyczne inspiracje w bibliotece na Ostrogu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/warsztaty-florystyczne-biblioteka.jpg)










![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)


