
Największy potencjał eksperci upatrują w firmach z branży inżynierii materiałowej, prefabrykacji stalowych konstrukcji, automatyki przemysłowej i usług inżynierskich.
Budowa pierwszej elektrowni jądrowej w Polsce jest szansą na długofalowy rozwój gospodarczy i wzmocnienie pozycji kraju w globalnym łańcuchu dostaw. Choć największe wyzwania stoją po stronie technologicznej i kadrowej, eksperci szacują możliwy udział polskich firm w projekcie na minimum 50%, co czyni tę inwestycję kluczową dla rozwoju przedsiębiorstw na kolejne stulecie. Potencjał krajowego przemysłu jest duży, gdyż ponad 70% firm deklaruje doświadczenie w energetyce, a 29% ma już kontakty w sektorze jądrowym za granicą.




![Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki [ZDJĘCIA] Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/aleksander-talkowski-biblioteka-teatr-na-schodach.jpg)






![Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-32.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





