
W czwartek, 21 stycznia w Wodzisławiu Śląskim odbędzie się uroczystość upamiętniająca 65. rocznicę Marszu Śmierci, podczas którego w wyniku mrozu, wycieńczenia i brutalności hitlerowców zginęło około 15 tysięcy osób.
W styczniu 1945 roku około 56 tysięcy więźniów wyruszyło z oświęcimskiego obozu w morderczą tułaczkę. Celem ich 63 kilometrowej wędrówki był Wodzisław Śląski.
Program uroczystości:
godz. 11.00: Msza św. w intencji poległych mieszkańców powiatu wodzisławskiego w obozach zagłady w okresie II wojny światowej i czasach stalinizmu: Kościół WNMP, ul. Kościelna w Wodzisławiu Śl.
godz. 12.00: złożenie kwiatów przez byłych więźniów obozów zagłady, zaproszonych gości i delegacje: Cmentarz Ofiar Oświęcimskich, ul. Ofiar Oświęcimskich w Wodzisławiu Śl.
godz. 12.30: poczęstunek: Urząd Stanu Cywilnego w Wodzisławiu Śl.
/p/











![Mniej betonu i nowe rośliny w Raciborzu [ZDJĘCIA] zielen raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zielen-raciborz.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)
![Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu [ZDJĘCIA] Pan Poeta odwiedził raciborską bibliotekę. Było mnóstwo zabawy i śmiechu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pan-poeta-33.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







