
19 marca o godz. 18.00 w Galerii Raciborskiego Centrum Informacji przy ul. Długiej 2 odbędzie się wernisaż wystawy "Dzieci Konga".
Autorem wystawy nie jest fotograf, podróżnik, artysta, ale misjonarz, ojciec Piotr Handziuk SVD, werbista. Piotr Handziuk pochodzi z Raciborza, ale od wielu lat pracuje w Demokratycznej Republice Konga, w mieście Bandundu. Prezentowane w Raciborzu fotografie zostały wybrane z 1500 zdjęć, zrobionych w ciągu kilku ostatnich lat.

Wystawa, składająca się niemal z samych portretów, jest przede wszystkim lekcją człowieczeństwa, walor estetyczny schodzi na dalszy plan. I właśnie dlatego – dzięki ogromnej pokorze autora oraz zaufaniu modeli do fotografa – widz ma do czynienia z Afryką prawdziwą, codzienną i odświętną. Jak przez uchylone drzwi możemy na chwilę zajrzeć w sam środek strefy równikowej, odległej od nas o tysiące kilometrów. I co widzimy? Widzimy prawdę o człowieku, małym człowieku, tyle, że o mahoniowej lub hebanowej cerze. Oczu, które patrzą na nas ze zdjęć Ojca Piotra, długo się nie zapomina…
Wystawa czynna będzie od 22 marca do 2 kwietnia od godz. 9.00 – 17.00.
/p/





![Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami [ZDJĘCIA] Klub Ojca rozpoczął 2026 rok kreatywnymi zajęciami](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/klub-ojca.jpg)
![Zespół Pieśni i Tańca ŚLĄSK z koncertem w Brzeziu [ZDJĘCIA] [WIDEO]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/Zespol_SLASK_DSC01419.jpg)
![Duet Kowalewska & Kuder prezentuje nowy singiel „Twist” [WIDEO] Kowalewska & Kuder](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/01/2-twist-kowalewska-kuder.jpg)




![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![Dialog form, czyli wystawa prac absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych [ZDJĘCIA] Dialog form, czyli wystawa prac absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/06/dialog-form-dyplomy-liceum-sztuk-plastycznych.jpg)




