
W piątek, 14 maja o godzinie 19.30 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie odbędzie się kolejny Wieczór Jazzowy. Tym razem na deskach MOK-u wystąpi Apostolis Anthimos Trio.
Apostolis Anthimos, przez przyjaciół zwany zdrobniale "Lakis", urodził się w rodzinie greckich imigrantów 25 września 1954 roku, w Siemianowicach Śląskich. Już w szkole podstawowej zaczął grywać na akademiach, szkolnych uroczystościach. Pojawiały sie pierwsze składy, w których zaczął występować. Zaczął formować pierwsze zespoły (m.in. "Fatum"), by wreszcie poznać Józefa Skrzeka i Jerzego Piotrowskiego, z którymi w 1971 r. stworzył Silesian Blues Band.

Ostatnie lata to nie tylko działalność z SBB. To także własne trio – Apostolis Anthimos Trio, w którym oprócz Lakisa występują Krzysztof Dziedzic (perkusja) oraz Robert Szewczuga (gitara basowa, kontrabas) oraz wznowienie współpracy z Tomaszem Stańko (CD "Wolność w sierpniu"). Apostolis Anthimos Trio koncertują regularnie w całej Polsce i poza jej granicami (Czechy, Węgry). W 2005 Apostolis zarejestrował swój drugi solowy album, "Back To The North" (Anthimos, Wertico oraz Marcin Pospieszalski), który ukazał się z poczatkiem 2006 roku i zyskał bardzo pochlebne recenzje, zarówno w fachowej, jak i codziennej prasie – a także niezywkle ciepłe przyjęcie ze strony słuchaczy.

W ślad za wydaniem albumu ruszyły kolejne koncerty Apostolis Anthimos Trio, z których bedzie można spodziewać się niebawem płyty live. Rok 2007 to utworzenie Apostolis Anthimos Quartet, kolejne występy w trio, kwartecie oraz gościnnie z Drum Freaks Milo Kurtisa. To również plany nagrania nowej płyty. Zarówno solowa działaność Apostolisa, jak i współpraca z SBB trafia obecnie na dobry czas i miejmy nadzieję, że czas ten będzie trwał jak najdłużej.
/p/





![Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności [ZDJĘCIA] Grupa Strzecha Seniorzy świętowała 20-lecie działalności](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zpit-strzecha-seniorzy.jpg)

![„Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek [ZDJĘCIA] „Żywioły” w raciborskiej bibliotece. Wystawa pełna naukowych ciekawostek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/zywioly-anna-skowronska.jpg)




![Młodzi czytelnicy ruszyli tropem „Kociej Szajki” i „Zwiadowców” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-31.jpg)

![Drewniane potwory książkowe powstały w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-30.jpg)
![Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty [ZDJĘCIA] Warsztaty, taniec i rękodzieło. Uczestnicy zajęć w RCK rozwijają swoje talenty](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck-9.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Kuchnia Małgorzaty wystąpiła w Raciborzu. Wieczór z poezją śpiewaną w bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/kuchnia-malgorzaty.jpg)
![Dni Raciborza 2026 zakończone [ZDJĘCIA] Dni Raciborza 2026](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/dni-raciborza-2026.jpg)






