
Biblioteka Publiczna w Nędzy zorganizowała Gminny Konkurs Recytatorski dla przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W konkursie wzięło udział 38 młodych recytatorów z terenu gminy.
Z okazji konkursu biblioteka zamieniła się w scenę, na której mieli okazję występować młodzi artyści. Dzieci recytowały m.in. wiersze W. Chotomskiej "Duże buty", "Lody na patyku", J. Tuwima "W areopalnie", "Cuda i dziwy", K.I. Gałczyńskiego "Ballada o trzęsących się portkach" oraz wiele innych znakomitych utworów. Uczestnicy występowali w pięknych galowych strojach oraz w przebraniach dostosowanych do rodzaju wykonywanego utworu.


Laureatami Konkursu dla dzieci przedszkolnych i szkół podstawowych w kategorii I-III zostały – I miejsce Nadia Wiesner, II miejsce Patrycja Paszenda, III miejsce Magdalena Kunicka. W kategorii IV-VI i gimnazjum I miejsce zdobyła Vanessa Stuka, II miejsce Wiktoria Achtelik, III miejsce Hanna Czogalik. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy oraz nagrody książkowe. Organizator konkursu składa serdeczne podziękowania Pani Wójt Annie Iskała za wsparcie finansowe, jurorom za podjęcie się trudu ocenienia artystów oraz wszystkim nauczycielom za przygotowanie uczniów do udziału w tymże konkursie.
GBP Nędza, Katarzyna Machecka






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)



![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)








