Wywiad z dziennikarką

Uczniowie SP15 mieli okazję przeprowadzić wywiad z dziennikarką RTK panią Sabiną Mostek.Spotkanie uczestników kółka dziennikarskiego z panią Sabiną Mostek odbyło się w ramach spotkań z ciekawymi osobami. Wcześniejsze spotkania ujawniły, że dziennikarka wykonuje swój zawód z pasją, dlatego adepci sztuki dziennikarskiej przygotowali pytania do wywiadu, przeprowadzili rozmowę i opracowali jej zapis.


1.Woli pani pracować w radiu, gazecie czy w telewizji? Dlaczego?

W telewizji na początku wydawało mi się, że to bardzo trudne, bo trzeba stawić się na czas na miejsce wywiadu i z góry przewidzieć, jakie zrobić zdjęcia. W radiu człowiek w chodzi do studia nagrań i jest tylko on i jego głos. Podsumowując, każde medium jest wyjątkowe.

2. Z jakimi osobami woli pani prowadzić wywiady z: aktorami, artystami czy politykami?

Z politykami nie lubię, bo to tematy trudne. Mam też świadomość, że każdy polityk ma w sobie coś z aktora; najczęściej gra, nie może się otworzyć. Najbardziej lubię prowadzić wywiady z artystami, bo mogę spotkać się z nimi osobiście i zapytać o to, o co zawsze chciałam ich zapytać.

3.Jak wygląda dzień dziennikarza w pracy?
Wstaję wcześnie i kładę się spać późno. Jest to bardzo trudna praca, bo czasami trzeba wstawać w nocy, żeby być na bieżąco. Zdarza się, że pracuję 24 godziny na dobę.


4.Co pani najbardziej lubi w swojej pracy i czy jest pani zadowolona z niej?

Bardzo lubię kontakt z ludźmi. Jest to praca, w której kontakt z ludźmi jest bardzo ważny. Poza tym to praca w, której cały czas jest się w ruchu, nie ma siedzenia za biurkiem.

5.Czy czasami marzy pani o innej pracy?
Tak, mimo że kocham swój zawód, to może ona zmęczyć człowieka, np.: już samo przygotowanie się do wywiadu wymaga czasu. Nie mogę iśc na wywiad nic nie wiedząc o osobie, z którą będę rozmawiać. Nie mogę podsunąć jej mikrofon i powiedzieć: „Słucham. Proszę mówić.” Trzeba wiedzieć o co pytać, jak zapytać jaki ma powstać z rozmowy materiał.

6. Czy zdarzały się pani wpadki na „żywo” w programie i jak pani sobie z nimi poradziła?

Na przykład w radiu kiedy w trakcie czytania serwisu chciało mi się kichnąć i nie wiedziałam, jak z tego wybrnąć. Trzeba wtedy się uspokoić. Mam na to sposób: skupiam się na zaciskaniu palców. Zapominam wtedy o tym, że chce mi się kichać.

7.Co panią skłoniło do podjęcia właśnie tej pracy?

To był przypadek, kiedy skończyłam studia, zaczęłam szukać pracy. W gazecie znalazłam ogłoszenie informujące o tym, że szukają redaktorów. Oczywiście początki były trudne, ale szybko pokochałam ten zawód, no i wykonuję już go 10 lat.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj