12 czerwca o godz. 17.00 w galerii Raciborskiego Centrum Informacji odbędzie się wernisaży wystawy "Odszukani w ciemności". Jest to wystawa gobelinów pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej św. Notburgi. Wstęp wolny.
ODSZUKANI W CIEMNOŚCI – to tytuł wystawy prac pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej św. Notburgi w Raciborzu. Przedstawione prace wykonane są metodą haftu perełkowego, w formie gobelinów. Powstały pod kierunkiem Agnieszki Pączek i Joanny Kwaśniak oraz różnego rodzaju haftu w formie użytkowej pod kierunkiem Sylwii Lipy i Adriany Szkolnik.
Gobeliny w DPS powstają od kilkunastu lat, ich wykonanie jest bardzo pracochłonne, wymagają wiele czasu i cierpliwości. – Powstają od 3 do 6 m-cy, w zależności od stanu zdrowia i możliwości mieszkańca. Tworzenie gobelinu daje wiele radości i satysfakcji, szczególnie podczas prezentowania ich na wystawach – mówią Agnieszka Pączek, Sylwia Lipa, Joanna Kwaśniak i Adriana Szkolnik prowadzące świetlicę terapeutyczną w DPS.
Prace wystawiane były dotychczas w Medycznym Studium Zawodowym na Targach Zdrowia, a także podczas koncertu charytatywnego „Gwiazdka Serc”, MiPBP przy ul. Kasprowicza i Raciborskim Centrum Kultury podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej.
/p/




![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)

![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)




![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)





![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)





