
W naszej szkole – 05.03.2014r. – pojawili się niezwykli goście. Odwiedziły nas dzieci z Przedszkola nr 20, 23 i 26 w Raciborzu, aby uczestniczyć w Dniu Otwartych Drzwi.
Cała impreza rozpoczęła się przedstawieniem teatralnym pt. ” Przygody Kopciuszka” przygotowanym przez uczniów z koła teatralnego pod kierunkiem mgr Barbary Wróbel.
Po przedstawieniu przedszkolaki zostały podzielone na kilkuosobowe grupy i udały się na zajęcia tematyczne przygotowane przez poszczególne zespoły przedmiotowe. Zespół edukacji wczesnoszkolnej przygotował zajęcia plastyczne. Panie Iwona Żydek, Iza Kuźnik i Ilona Jaskot podczas spotkania z przedszkolakami wykonywały pieski z orgiami. W świat języków obcych wprowadziły przedszkolaków nauczycielki języka angielskiego panie Ewa Folęga, Halina Syjud i Magalena Podhajska, które z dobrym skutkiem i w miłej atmosferze uczyły dzieci piosenek i rymowanek. Język niemiecki okazał się całkiem łatwy kiedy pan Jakub Jędrzejak angażował swoich gości ruchowo – muzycznymi zabawami. Zajęcia matematyczno- przyrodnicze, z zastosowaniem tablicy interaktywnej przeprowadziły panie Bogusława Niedzielska i Małgorzata Jakubowska. Jedną z atrakcji, przygotowanych dla przedszkolaków, były zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego Małgorzatę Kosmalę, Małgorzatę Frątczak i Jolantę Smaź. Maluszki bardzo zaangażowały się we wszystkie sportowe konkurencje. Z plecakiem wspaniale pokonywali na hulajnodze swoją „pierwszą drogę do szkoły”. Następnie miały możliwość przez chwilę „być na przerwie” – skoki na piłce do pudełka z balonami, a potem na lekcji – pisanie liczb w zeszycie. Nie zabrakło także szkolnej tyty, którą przyszli pierwszoklasiści zapełniali cukierkami.
Wszystkie karty pracy, prace plastyczne wykonane na zajęciach oraz drobne upominki otrzymane w szkole, dzieci mogły zabrać ze sobą do domu. Cała impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem wszystkich przedszkolaków. Dzięki takim wizytom na pewno dzieciom będzie łatwiej przekroczyć próg szkoły we wrześniu. A więc DO ZOBACZENIA W SZKOLE!






![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)




![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)
![Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Przedszkolaki zaśpiewały kolędy w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przeglad-koled.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)


![II Powiatowy Konkurs dla Klas II „Mistrz rozrywek umysłowych” [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/05/20180508_120644-218x150c.jpg)
![Zosia i Alicja z „Osiemnastki” laureatkami konkursu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2018/04/DSCN0307-218x150c.jpg)






