
Rowerzyści przejadą około 60 km po to, aby wziąć udział w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej.
17 maja z Raciborzu wyruszy rowerowa pielgrzymka na Górę Świętej Anny, której organizatorem jest Oddział PTTK w Raciborzu oraz Komisja Turystyki Kolarskiej PTTK w Raciborzu.
Program rajdu:
17 maja
– Zbiórka na Pl. Długosza (przy fontannie) godz. 7:30
– Wyjazd na trasę rowerową: Racibórz – Góra św. Anny (około 60km)
– Przyjazd na Górę św. Anny godz. 13.00
– Udział w IX Diecezjalnej Pielgrzymce Rowerowej wg. programu około godz. 14.00
– Powrót pociągiem ze stacji Zdzieszowice o godz. 16.40 do Raciborza na koszt własny uczestnika.
Zgłoszenia i wpisowe:
– Zgłoszenia należy dokonać na starcie u prowadzącego imprezę. Ilość miejsc: 30.
– Uczestnictwo jest bezpłatne tzn. uczestnik nie ponosi opłaty wpisowej.
– Każdy zarejestrowany uczestnik na Górze św. Anny będzie mógł nabyć plakietkę- znaczek potwierdzający uczestnictwo.
– Organizator zapewnia opiekę przodownika prowadzącego grupę.
Młodzież i dzieci do lat 18 mogą brać udział w rajdzie tylko pod opieką dorosłych i muszą posiadać kartę rowerową.
Opiekunowie i uczestnicy rajdu zobowiązani są do przestrzegania przepisów dotyczących organizacji wycieczek, przepisów ruchu drogowego dla pieszych i rowerzystów i zasad zawartych w Karcie Turysty. Impreza odbędzie się bez względu na pogodę.
/p/




![Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki [ZDJĘCIA] Aleksander Talkowski oczarował publiczność. Letni koncert na schodach biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/aleksander-talkowski-biblioteka-teatr-na-schodach.jpg)






![Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze. Dzieci odkrywały świat hobbitów i detektywów](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-32.jpg)
![„Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych [ZDJĘCIA] „Lato z Biblioteką” trwa. W filiach nie brakuje atrakcji dla najmłodszych](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/wakacje-z-biblioteka.jpg)

![Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Dzieci tworzyły własne piosenki podczas półkolonii w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/polkolonie-rck-piosenkobranie.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
![Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną [ZDJĘCIA] Turyści z Raciborza zdobyli Orlicę i Jagodną](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/pttk-raciborz-gory-1.jpg)



