
Jako pierwsi informujemy o tym, że decyzja Śląskiego Nadzoru Budowlanego już dziś wieczorem. Na 99,9% już jutro rano otwarcie mostu w Mszanie, który jest węzłowym punktem autostrady A1. Tuska ma podobno nie być.

Dopuszczenie do ruchu mostu w Mszanie umożliwia dojazd do granicy państwa
Już w godzinach wieczornych oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad prawdopodobnie ma otrzymać decyzję Śląskiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dopuszczającą do użytkowania drogę dopuszczających do ruchu ten odcinek autostrady A1. Rzecznik katowickiego oddziału GDDKiA powiedział – w godzinach rannych rozpoczniemy wszelkie prace związane z dopuszczeniem go do ruchu. Myślę, że już w godzinach rannych będziemy mogli podróżować autostradą A1 aż do granicy Państwa.
Jednocześnie rzecznik zastrzega, że nic mu nie wiadomo o takich "atrakcjach" jak wizyta Prezesa rady Ministrów w trakcie otwarcia mostu nie wiadomo. Mówi – Zajmujemy się dopuszczeniem dróg do ruchu. Nie organizujemy otwarcia. Nie mam żadnych informacji o tego typu atrakcjach. Nie mam informacji, żeby premier lub inny przedstawiciel Rady Ministrów wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Ja bym się tego nie spodziewał.
/l/






![Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć [ZDJĘCIA] Biblioteczne kluby zakończyły sezon. Czerwiec pełen spotkań i kreatywnych zajęć](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/biblioteka-kluby.jpg)
![XXVII Pływadła w Raciborzu w ramach Festiwalu Górnej Odry [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/plywadla-2026-60.jpg)




![Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek [ZDJĘCIA] Wakacyjne podróże po literaturze rozpoczęte od detektywistycznych zagadek](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/06/lato-z-biblioteka-14.jpg)






![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







