
Dawid Żebrowski fantastycznie biegał w dalekim Baku na 110 metrów przez płotki podczas Europejskich Igrzyskach Młodzieży do lat 17 w lekkiej atletyce.
Uczeń raciborskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego w półfinale ustanowił rekord Polski juniorów (13,54 sek.), i jak się później okazało był to najlepszy czas zawodów. W biegu finałowym podopieczny trenera Karola Szynola, mimo drobnego błędu na starcie, zdołał wywalczyć trzecie miejsce i brązowy medal. To największy sukces Dawida w dotychczasowej przygodzie z „królową sportu”. Zawody w Azerbejdżanie były jednocześnie eliminacją do Światowych Igrzysk Młodzieży. Kwalifikację uzyskiwało dwóch pierwszych zawodników. Mimo, że Dawid Żebrowski zajął trzecie miejsce, dzięki świetnemu wynikowi z półfinału jest szansa, że na zawodach w Chinach wystąpi.
publ. /ps/




![Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki [ZDJĘCIA] Krzysztof Piersa spotkał się z czytelnikami raciborskiej biblioteki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/krzysztof-piersa.jpg)







![Spotkanie z podróżnikiem w Rudach. Mariusz Kurek o odwadze i determinacji [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/05/mongolia-biblioteka-rudy.jpg)




![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)

![Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League [ZDJĘCIA] Zawodnicy RTW w czołówce European SUP League](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/raciborskie-towarzystwo-wioslarskie-rtw.jpg)

![Dziewięć medali dla Łamatorów na Silesian Open Ju-Jitsu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz-46.jpg)





KOjarzycie jaka z polskich ważnych książek była osadzona w Baku?