
Kolejna akcja "Prędkość" pokazała, że kierowcy z Raciborza i okolic nagminnie łamią przepisy ruchu drogowego.
We wtorek, 8 lipca na drogach powiatu raciborskiego przeprowadzona została akcja "Prędkość". Policjanci w ciągu kilku godzin skontrolowali 79 pojazdów. 70 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Za popełnione wykroczenia kierowcy zostali pouczeni, a niektórzy ukarani mandatami karnymi.
– Przypominamy, że za przekroczenie prędkości o 20 km/h mandat wynosi od 100 do 200 zł. a do tego naliczone będą 4 punkty karne. Wraz ze wzrostem dozwolonej prędkości, rośnie też wysokość grzywny oraz punktów. Jadąc więcej niż 51 km/h, niż pozwalają na to przepisy, sprawca takiego wykroczenia musi się liczyć z grzywną od 400 do 500 złotych i 10 punktami karnymi – informuje policja.
/p/
—————————————————————
Czytaj również:
Nietrzeźwy „Rekordzista” w Wodzisławiu
Kierowca w Raciborzu miał 3,7 promila, Wczoraj "pobił" go Wodzisławianin, u którego alkomat wykazał prawie 4 promile.
Miał 3,7 promila alkoholu we krwi. Kierował samochodem
Zareagowali świadkowie, którzy poinformowali policję o tym, że kierowca może być nietrzeźwy.
Nietrzeźwy 39-latek spowodował kolizję i uciekł
Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał mężczyzna, który w środę wieczorem wsiadł za kierownicę Fiata Ducato, uszkodził inny samochód, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia.





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)



![„Technologia czułości”. Wystawa malarstwa w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/damian-wojnowski.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)

![Trąbka bohaterką kolejnego koncertu umuzykalniającego w RCK [ZDJĘCIA] [WIDEO] Trąbka bohaterką kolejnego koncertu umuzykalniającego w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/koncert-umuzykalniajacy-rck.jpg)
![Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie [ZDJĘCIA] Samorządy uczniowskie z raciborskich szkół spotkały się w Urban Labie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/III-Raciborskie-Forum-Samorzadow-Uczniowskich.jpg)
![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)
















Rozumiem że pouczenie za przekroczenie 1-10 km/h – jest wykroczenie ale nie ma sankcji.
A co z przekroczeniami 11-19 km/h? Też bezkarne?
Zapraszamy z miernikami do stref zamieszkania i na parkingi marketów. Tam wychodzi na jaw zupełny brak wyobraźni wielu kierowców.