Trwają negocjacje ze wspólnotą przy Miechowskiej

Miasto nie mówi "nie" budowie parkingu i placu zabaw, ale wspólnota musi pokryć część kosztów.

– W zeszłym roku mieszkańcy ulic Miechowska i Słoneczna pisali prośbę do Pana Prezydenta o wyremontowanie drogi wjazdowej na podwórko ulicy Miechowskiej a także o budowę skromnego placu zabaw. W odpowiedzi na pismo Pan Prezydent obiecał, iż wiosną 2014 roku znajdzie fundusze na to, aby zniknęły dziury z naszego podwórka. Niestety na obietnicach się skończyło – pisali w liście do redakcji mieszkańcy ulicy Miechowskiej (czytaj całą treść listu>>).

- reklama -

Okazuje się jednak, że owszem, prezydent w piśmie, które skierował do wspólnoty napisał, że "wpisze do budżetu na przyszły rok remont parkingu, budowę placu zabaw", ale tylko wtedy, gdy wspólnota przy Miechowskiej pokryje część kosztów. Pismo to zostało skierowane do przedstawicieli wspólnoty 22 sierpnia 2013 r. – Stan drog i dojazdowej jest nam znany. Wymaga ona utwardzenia. Oszacowaliśmy nawet koszty. Utwardzenie drogi, budowa kilku miejsc parkingowych kosztowałaby 10 tys. zł – tłumaczy Anita Tyszkiewicz-Zimałka, rzecznik UM w Raciborzu.

W tamtym czasie wspólnota nie odpowiedziała na pismo i nie wyrażała chęci partycypacji w kosztach remontu drogi. Dopiero 25 czerwca 2014 roku do Miejskiego Zarządu Budynku wpłynęło pismo, w którym Wspólnota wyraziła chęć zawarcia umowy dzierżawy tego terenu. Dzięki temu możliwy będzie remont. Rozmowy na ten temat trwają i jeśli przebiegną pozytywnie to podwórko, dzięki środkom z Urzędu Miasta i wspólnoty przy Miechowskiej, odzyska blask.

 

Tak wygląda wjazd do ulicy Miechowskiej w czasie deszczu.
Zobacz więcej zdjęć nadesłanych przez Czytelników>> 

 

 

 

/Paulina Krupińska/

 

 

—————————————————————————–

Polecamy również:

 

List do redakcji: Miechowska "Aqua Slams"?

Prezydent obiecał i słowa nie dotrzymał – twierdzą oburzeni mieszkańcy ulicy Miechowskiej w Raciborzu.

10 najgorszych placów zabaw w Raciborzu

Najmłodsi mieszkańcy Raciborza często mają do dyspozycji tylko huśtawkę i piaskownicę. Nawet na największych osiedlach brakuje bezpiecznych i wielofunkcyjnych placów zabaw. Zobacz 10 najgorszych placów zabaw w mieście.

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here