
Wójt gminy Krzyżanowice ostrzega mieszkańców przed oszustami, którzy próbują wyłudzić pieniądze rzekomo na NFZ.
W ostatnich dniach na terenie Gminy Krzyżanowice zgłoszono kilka przypadków telefonów od osób, które podają fałszywe informacje dotyczące konieczności dokonania wpłaty w wysokości 80 zł na Narodowy Fundusz Zdrowia, której uiszczenie jest konieczne by móc skorzystać z porady specjalistów. Ostrzegamy mieszkańców, że osoby podające się za pracowników Urzędu Gminy, które mogą pojawić się w Państwa domach w celu wyłudzenia opłat są oszustami!
Każdy taki lub podobny przypadek należy zgłosić po numerem alarmowym Policji 997 / 32 459 42 02.
Wójt gminy Krzyżanowice
publ. /ps/
—————————————————————————————————————
Reklama





![Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie [ZDJĘCIA] Świąteczny kiermasz w ruinach zamku w Tworkowie](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/kiermasz-wielkanocny-tworkow-krzyzanowice.jpg)
![Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Klocki Lego połączyły pokolenia w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/klub-ojca.jpg)
![Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece [ZDJĘCIA] Ogólnopolski konkurs „Opowieści z Narnii” rozstrzygnięty w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/konkurs-plastyczny-opowiesci-z-narnii-biblioteka.jpg)
![Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece [ZDJĘCIA] Dlaczego warto mówić „nie”? Spotkanie z Anitą Kiderys w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/anita-kiderys-10.jpg)



![Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne [ZDJĘCIA] Uczniowie z Roth poznają Racibórz i polskie tradycje wielkanocne](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Gymnasium-Roth.jpg)
![Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Światowy Dzień Wody w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/dzien-wody-biblioteka.jpg)
![Raciborska bohemistyka świętuje 20-lecie działalności [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/bohemistyka-filologia-czeska-ans-raciborz.jpg)

![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)











![„Technologia czułości”. Wystawa malarstwa w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/damian-wojnowski.jpg)

