
O tym, że Czesi uroczyście i z właściwym sobie entuzjazmem obchodzą Święta Bożego Narodzenia, można było przekonać się na zamku w Kravaře, gdzie 5-6 grudnia odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy.
W weekend na zamku w Kravaře odbył się tradycyjnie Jarmark Bożonarodzeniowy. Wśród licznych straganów z wyrobami ludowymi i rękodziełami można było degustować miejscowe trunki, miodowe nalewki, grzane wino oraz kupić lokalne rarytasy, takie jak: Štramberskie uszy, królewska czekolada, królewski nugatowy krem, tradycyjnie wyrabiane sery owcze i kozie, pierniki korzenne, torty i wypieki świąteczne.

W niedzielę na zamku w części artystycznej jarmarku zaprezentowali się uczniowie Artystycznej Szkoły Podstawowej Ivo Žídka z Kravaře oraz dziecięcy zespół Kopretinky. Później wystąpił Silesia Brass Quintet (Kwintet Dęty Blaszany). Następnie odbył się koncert zespołu folklorystycznego Cimbálová muzika (grupa składa się z pięciu członków – entuzjastów folkloru, grających ludowe pieśni i kolędy przeważnie z opawskiego i cieszyńskiego Śląska). Na zakończenie pojawił się zespół folklorystyczny Vlašanky z Bohuslawic.

Marek Lucjan





![Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a [ZDJĘCIA] Raciborska biblioteka nagrodziła najlepsze prace oparte na twórczości Juliusza Verne’a](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/konkurs-plastyczny-Podroze-z-Juliuszem-Verneem.jpg)

![Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Jak naprawdę wygląda życie na statku? Spotkanie z Miłoszem Szymańskim w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/milosz-szymanski.jpg)
![Raciborzanie współtworzą plan adaptacji miasta do zmian klimatu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Miejski-Plan-Adaptacji-do-Zmian-Klimatu-dla-Raciborza.jpg)



![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)




![Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu [ZDJĘCIA] Tomasz Hynek nowym komendantem KPP w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/kpp-raciborz-komendant-tomasz-hynek.jpg)

![Muzyka i życie Clausa Ogermana. Spotkanie w raciborskim muzeum [ZDJĘCIA] Muzyka i życie Clausa Ogermana. Spotkanie w raciborskim muzeum](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/10/michal-fita-calus-ogerman.jpg)








