
Mistrzostwa Śląska dla pracowników oświaty w pływaniu drużyna z Raciborza zakończyła na drugim miejscu. We wszystkich stylach zawodnicy zajmowali czołowe lokaty, ulegli tylko w sztafecie.
W Mistrzostwach Śląska, rozegranych 5 marca w Miejskim Ośrodku Sportu w Katowicach, nasze miasto reprezentowali: Janina Kwiatek, Ludmiła Nowacka, Ewa Sienkiewicz, Sławomir Szwed, Piotr Krużołek, Piotr Dastig, Rafał Bałys. Drużyna zajęła drugie miejsce ze stratą jednego punktu do zawodników z Siemianowic, którzy byli szybsi w sztafecie.
Indywidualnie najlepszy wynik uzyskała Ewa Sienkiewicz, zdobywając pierwsze miejsce na 50 m w stylu klasycznym z wynikiem 0:43,98.
Na co dzień pani Ewa jest nauczycielem-trenerem w Sportowej Szkole Podstawowej nr15 w Raciborzu.
/BSp/





![Łamator Racibórz z medalami mistrzostw Polski K-1 [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz.jpg)
![O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach [ZDJĘCIA] O zdrowiu, ruchu i diecie. Spotkanie dla seniorów w bibliotece w Ocicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/Magdalena-Kopel.jpg)




![Raciborscy Łamatorzy na ogólnopolskich galach sportów walki [ZDJĘCIA] Raciborscy Łamatorzy na ogólnopolskich galach sportów walki](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/lamator-raciborz-patryk-fojcik.jpeg)
![Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej [ZDJĘCIA] Biblioteka w Rudach dołączyła do Akademii Klimatycznej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/04/akademia-klimatyczna-biblioteka-rudy.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





Dopiero teraz dotarłam do tych wieści ale gratulacje zawsze należą
P.Mario dziękuję za gratulacje.Pozdrawiam.
Gratuluję zawsze uważałem Panią za dobrą trenerkę i zawodniczkę.